fbpx   .  

Harry Styles, Sam Smith ve Lil Nas X İle Birlikte LGBTİ+ Ödülü’ne Aday Gösterildi

Harry Styles, JoJo Siwa, Lil Nas X ve Sam Smith’le birlikte İngiliz LGBTİ+ Ödülleri 2021’in en iyi sanatçısı kategorisinin kısa aday listesine girdi. 

LGBTİ+ rol modellerini, müttefiklerini ve kuir hakları örgütlerini ön plana çıkaran ödül töreni 2015 yılından beri devam ediyor ve bu yıl 27 Ağustos’ta yapılacak.

 

İngiliz LGBTİ+ Ödülleri Styles hakkında şöyle dedi:

“Harry Styles kariyerine One Direction aracılığıyla başlamış olsa da o zamandan beri moda endüstrisindeki çalışmaları ve solo müzik kariyeri sayesinde başka bir ünlü seviyesine fırladı.”

“Akışkan cinsiyetli modaya pişmanlık duymayan yaklaşımı ve müzik endüstrisinde kapsayıcılığa sıkça atıfta bulunması, onu genç kuir nesiller için bir simge olarak belirledi.”

 

“Styles ayrıca film endüstrisine de daldı. En son rolünde, dönem draması My Policeman’da eşcinsel bir polis memurunu canlandıracak.”

Kuir topluluğunun açık sözlü savunucusu olan Styles, cinselliğini hiçbir zaman alenen tanımlamadı.

Müzisyen, 2019’da The Guardian ile yaptığı bir röportajda şunları söyledi:

“Daha ilginç olmak için cinsellikle ilgili belirsizlikler serpiyor muyum? Hayır.”

“Her şeyin belirli bir şekilde görünmesini istiyorum. Beni eşcinsel gösterdiği için ya da beni heteroseksüel gösterdiği ya da biseksüel gösterdiği için değil, ama havalı göründüğünü düşündüğüm için.”

“Dahası, bilmiyorum, sadece cinselliğin eğlenceli bir şey olduğunu düşünüyorum. Dürüstçe? Bundan daha fazlasını düşündüğümü söyleyemem.”

“Sadece “Kimin umrunda? Diye düşünüyorum.”Anlıyor musun?”

Bununla birlikte hayranlar, Styles’ın bir müttefik yerine bir LGBTİ+ sanatçısı olarak aday gösterilmesinden heyecan duydular.

Kısa listeye alınan diğer yıldızlar arasında yılın ünlüleri için Lil Nas X, Elliot Page, Cara Delevingne, Tan France, Gillian Anderson ve Demi Lovato ve müttefik kategorisinde Michelle Visage, Jane Fonda ve Jodie Comer yer alıyor.

Metro’ya göre, İngiliz LGBTİ+ Ödülleri’nin kurucusu Sarah Garrett yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Bu ödüller, son derece zorlu geçen 12 ay boyunca LGBTİ+ topluluğu ile omuz omuza duranlara ışık tutuyor. 

“Ünlü LGBTİ+ yüzlerinin, müttefiklerinin ve kuruluşların heyecan verici bir karışımını içeren adayların tümü, LGBTİ+ haklarını ilerletme taahhüdünde bulundular.”

“Pandemi kısıtlamaları hafifletildikten sonra gerçekleşecek 27 Ağustos’taki, her zamankinden daha çok ihtiyaç duyulan büyük bir kutlama olacak.” 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.