HBO’nun Panseksüel Playboy’uyla Tanışın

 HBO’nun Panseksüel Playboy’uyla Tanışın
Digiqole ad

İlk olarak: The Nevers’ın pilot bölümünde ne olduğundan tam olarak emin değiliz.

Pazar gecesi HBO ve HBO Max’te çıkış yapan The Nevers, çoğunlukla 1896 Londra’sında bir grup “dokunulmuş” kadını konu alıyor. Anlayabildiğimiz kadarıyla dokunulmuş olan Bayan Amalia True ve Miss Penance Adair, hep birlikte yaşamaları için bu kadınları arıyor. Ancak sezon açılışında öğrendikleri gibi, bir başkası da bu kadınları, sadece alçakça amaçlar olarak kabul edebileceğimiz şeyler için bandajlı yüzleri olan erkekler aracılığıyla arıyor. Bölümün sonunda, bu çabanın arkasında Denis O’Hare’nin canlandırdığı çılgın bir bilim insanının olduğunu öğreniyoruz. Ama bizim asıl amacımız dizinin şeytani Hugh Hefner’ı hakkında konuşmak!

Hugo Swann olarak tanıdığımız birini gördüğümüz ilk sahne, uzun bir geceden uyanması. Bir tarafta çıplak uyuyan bir kadın var. Diğer taraftaysa, çıplak bir erkek ve hala uyuyor. Evet, bu bizim panseksüel playboyumuz. 

Bölümün kapsamını bulmaya başladığımızda, Swann bir tür “pagan seks kültü” işlettiğini anlıyoruz. Kulübün başkanı olarak pozisyonundan ötürü, büyük oyuncuları istediği şeyi yapmaya zorlamak için katılımcıların faaliyetlerinden toplayabileceği fotoğrafları ve diğer suçlayıcı şeyleri kullanıyor. Kulübün adı: Ferryman’s Club.

Onu oynayan aktör James Norton’ın kamuoyunda eşcinsel olduğu bilinmiyor. Oyuncu aynı zamanda yeni James Bond adaylarından biri. BBC’nin Life in Squares filminde ise eşcinsel bir sanatçı olan Duncan Grant’i canlandırdı. O zamanlar daha önce erkek aşıkların olduğu rollerde oynadığını söylemişti.

HBO biyografisine göre, Swann dokunulanların bir kısmını kullanıyor.

Bu sadece bir bölüm ama rolün kötü tarafta olduğu açık. Tutumu hem acımasız hem de küstah – etrafındaki insanların kaçırılıp öldürüldüğünü öğrenmek bile onun eğlencesini bozmuyor. Dizinin geleceği noktayı izlemek kesinlikle ilginç olacak.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin