Biseksüel Olarak Açılan Öğretmene Sınıfından Büyük Destek!

 Biseksüel Olarak Açılan Öğretmene Sınıfından Büyük Destek!
Digiqole ad

ABD, Michigan’da biseksüel bir öğretmen, sınıfına açılarak çocuklara gerçeklerini yaşamayı öğretme ve bu süreçte ebeveynleri sarsma konusunda müthiş bir ders verdi.

Carman-Ainsworth Lisesi’nde öğretmen olan Michigan Eyalet Üniversitesi öğrencisi Anna Dietrich, bazı eğitimcilerin işte kim olduklarını gizleme ihtiyacı duyduklarını anlatmak için Twitter’a gitti. 

Dietrich bunun bir nedeni olduğuna işaret etti. 13 Nisan Salı günü biseksüel olarak açıldıktan sonra, üç ebeveyn onu arayıp bundan “mutsuz” olduklarını söyledi. Dietrich,

“Sınıfta kimliklerini gizlemek zorunda olmayan öğretmenleri kıskanıyorum,” diye yazdı.

“Öğrenciler bugün bana bir kocam olup olmadığını sorduğunda, biseksüel olarak henüz bir karım veya kocam olmadığını söyledim!”

“Üç ebeveynden mutsuz telefon aldım” dedi ve “Açık ve gururlu olmak konusunda benzer bir mücadele yaşayan ya da tepkiyle karşılaşan varsa duymak isterim,’ diye ekledi. 

“Bugün gerçekten canım yanıyor ve bunda yalnız hissediyorum.” 

Sonra Dietrich bir e-posta aldı.

Bir öğrenci ona “Dersinizi gerçekten seviyorum” diye yazdı. 

“Diğer derslerimde cinselliğimi veya zamirleri paylaşmaktan çekiniyorum ve insanlar zamirimi yanlış kullandığında ve bilmeden cinselliğimi söylemeye çalıştıklarında bu gerçekten beni etkiliyor.”

“Sınıfınızda, kim olduğum konusunda kendimi zaten rahat hissediyorum, ki bu benim için normal değil, bu yüzden çok teşekkür ederim.” 

Twitter ‘cesur’ biseksüel öğretmeni sınıfına açıldığı için takdir etti.

Eğitimciler, LGBTİ+ bireyler ve müttefiklerinin tümü, Dietrich’i ebeveynler ve veliler tarafından reddedilse bile sınıfına açılma cesareti sebebiyle kutladılar. 

Bir kullanıcı, “Bu harika” diye yazdı. 

“Bu öğrencinin kendi haline dönüşmesi için güvenli bir alan yaratmakla kalmadınız, aynı zamanda birçok öğrencinizin bilmeden sahip olmaya şartlandırıldığı bağnazlığı ve önyargıları parçalayarak, gelecek nesile eşitlik ve katılımı ilerletiyorsunuz.”

Ve bazıları Dietrich gibi öncü öğretmenlerin kendilerini yargılayabilecek ebeveynler yerine öğrencilerin üzerinde bırakacakları etkiye odaklanmaları gerektiğini vurgulayarak tebrik etmeye devam etti.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin