fbpx   .  

Hayranlar, Bu 6 Oyun Karakterinin LGBTİ+ Olduğunu Düşünüyor

Hiç belirli bir video oyunu karakterinin kuir olup olmadığını merak ettiniz mi? Cevabınız hayırsa, açıkça internette yeterince zaman geçirmiyorsunuz.

İnsanlar en sevdikleri oyunlar hakkında spekülasyon yapmayı severler ve karantinalar herkese bunu yapması için bolca zaman tanıdı. Lara Croft’tan Luigi’ye kadar pek çok ikonik video oyunu karakteri gizlice kuir olarak kabul ediliyor. 

 

İşte hayranların favori LGBTİ+ karakter teorilerinden bazıları. 

 

Lara Croft (Tomb Raider)

Lara Croft, yıllardır eşcinsel olup olmadığına dair spekülasyonlara sebep oluyor ve bir Tomb Raider yardımcı yazarı, Lara Croft’u açıkça eşcinsel yapmak için “çok uğraştıklarını” söyledi – ancak ateşli bir eşcinsel öpücüğü sessizce kenara atıldı. Tomb Raider yazarı Rhianna Pratchett, bir keresinde “Lara’yı eşcinsel yapmaya bayılacağını” söylemişti. 

Oyunlarda veya canlı aksiyon filmlerinde herhangi bir partnerden söz edilmemiştir, ancak umut edebiliriz. 

Hiper-erkeksi bir kahraman olarak pazarlanan Lara’nın kuir kadınlara olan ilgisi, kendin yap macera tavrından kaynaklanıyordu. Uzun boylu ve kendi ayakları üzerinde durarak geleneği bozan Lara, bir kadın hayranlar topluluğunu tıpkı onun gibi olması için güçlendirdi. 

Cinselliği hiçbir zaman doğrulanmamış olmasına rağmen, dünya çapındaki birçok LGBTİ+ hayranı onun kendisinin olduğunu iddia etti. 

Mirage ve Loba (Apex Efsaneleri)

Sırada, Apex bir değil iki muhtemel kuir saklıyor. Oyun, Mirage ve Loba’nın biseksüel veya panseksüel olduğunu ima ediyor. Mirage’ın cinselliğinin arkasındaki teorileri çözelim. 

Birincisi, yaptığı tek şey kadınlar, kadınlar, kadınlar, kadınlar hakkında konuşmak – beyninde açıkça romantizm var. Sonra, 6. Sezonda “halihazırda bataklıkta duran cinsellik sorunlarından” bahsediyor. 

Loba’nın cinsellik hikayesi daha da canlı. Karakterin biseksüellik teorisi, kendisini “insan yiyen ve kadın katili” olarak tanımladığı bir ses hattından geliyor. Bu, bir hayranın tweet attığı kıdemli yazar Tom Casiello’nun Loba’nın biseksüel olup olmadığını sormasıyla daha açık hale geldi. Cevap ise şöyle oldu,

“Hepiniz tüm sırlarımızı keşfediyorsunuz”. 

Luigi (Süper Mario Kardeşler)

Luigi’nin aslında trans bir kadın olduğu söylentileri bir süredir dünya çapında dolaşıyor. 

Yoshi, Super Mario World’de Luigi ‘mama’ diyor ve Luigi genellikle elbiseler giyerken görülüyor ya da dizi boyunca ne kadar rahat göründüklerini söylüyor. Ancak Luigi transseksüel, cisgender, non-binary veya başka herhangi bir şey olsun, bu ikonik tesisatçıyı ne olursa olsun destekliyoruz.

Lombax (Ratchetve Clank: Rift Apart)

İşte henüz oynayamadığınız bir karakter üzerine bir teori. Yayınlanmamış Ratchet & Clank: Rift Apart’tan yeni Lombax transseksüel bir kadın (pekala, Lombax)… ve kanıt… onun kuyruğu! 

Dizide cisgender dişi Lombaxların kuyrukları olmadığını biliyoruz – sadece erkek Lombax’ların kuyruğu büyütebiliyor. 

Elbette, oyun tasarımcıları onu Rift Apart’ta değiştiriyor olabilirler, ancak yakın zamanda ortaya çıkan resme yakından bakarsanız başka bir ipucu elde ederiz. Ratchet ve yeni Lombax, neredeyse aynı konumlarda arka arkaya, bu da aslında alternatif gerçekliklerden aynı kişi olduklarına dair spekülasyonlara yol açıyor.

Birdo (Süper Mario Kardeşler 2)

En eski LGBTİ+ karakter teorilerinden biri, Birdo’nun transseksüel bir kadın olmasıdır. Bu ikonik pembe dinozoru, Mario serisinde düzenli bir yeri olduğu için geçmişte küçük bıyıklı arkadaşlarınızla görmüş olabilirsiniz. 

Peki hayranlar onun aslında trans olduğunu nereden biliyor? 1988 Super Mario 2 oyun sayfasında Birdo, kendisini kadın olarak düşünen bir erkek olarak tanımlandı. Rehber ayrıca karakter için he/him zamirleri ve farklı bir isim kullanıyordu. 

Ancak daha sonra, Nintendo she/her zamirlerini kullanmaya başladı ve Birdo’yu yeniden adlandırdı. Nintendo, Birdo’yu trans bir kadın olarak tasarlasa da karakter resmen geçiş yaptı.  

Bir başka kanıt da Super Smash Bros’ta onu “cinsiyeti belirsiz” olarak tanımlayan ve yumurtalarının sahte olduğunu açıklayan bir kupa. 

Nintendo, Birdo’nun cinsiyet kimliğini tam olarak yüksek sesle ve gururla ilan etmedi, ancak hayranlar bunun Birdo’yu bir video oyunundaki ilk transseksüel karakter yaptığından emin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.