fbpx   .  

Hayranlar Zendaya ve Anya Taylor-Joy’un Lezbiyen Aşıkları Oynamasını İstiyor

Lezbiyen internet, bir Zendaya ve Anya Taylor-Joy lezbiyen dönemi draması fikri üzerine çıldırıyor.

Evrensel bir gerçek varsa, o da kuir kadınların her zaman yeni lezbiyen içerik arayışında olacaklarıdır.

 

Yazar Tiffany Summer, temanın “Heavenly Bodies: Fashion ve Catholic Imagination” olduğu 2018 Met Gala’dan Zendaya ve Taylor-Joy’un resimleriyle attığı bir tweetinde “Bu hak ettiğimiz lezbiyen dönem draması” diyerek fikir hakkında tweet atan ilk kişi oldu.

https://twitter.com/fleursignet/status/1348700612914012165?s=21

Zendaya, Joan of Arc’ın tasvirlerinden ilham alan bir zırh elbise giyerken, Taylor-Joy altın rengi ışıltılı görünüyordu.

Belki de bu iki yetenekli aktris, uluslarından birine saldırıldıktan sonra beklenmedik bir bağ kurmak zorunda kalan rakip krallıklardan genç kraliçeleri oynayabilir. Ancak o zaman aralarında daha derin bir şey olduğunu keşfederler.

Her iki aktris de son zamanlarda kuir karakterleri canlandırdı ve Zendaya, HBO’nun Euphoria’sında Rue’yu oynayarak Emmy kazandı. Bu yılki Netflix hiti The Queen’s Gambit’te ise Taylor-Joy, bir bölümde Fransız bir kadınla yatmakta olan genç bir satranç ustasını oynuyor.

Bazı kuir kadınlar olasılıktan heyecan duyarken, diğerleri lezbiyen medyanın tam olarak bunun gibi eşleşmelerle dolu olduğuna dikkat çekti – zayıf, kadınsı ve heteroseksüel oyuncular tarafından oynanan. Diğerleri, medyada karma ırktan bir çift olduğu zaman, birinin her zaman beyaz olduğunu söyledi, bir başka çok eski klişe.

Bazıları, son yıllarda lezbiyen filmlerin ve dizilerin çoğunu oluşturuyor gibi görünen yavaş alevlenen dönem aşklarından da sıkılıyor. Carol, The Favourite, Ammonite, The Haunting of Bly Manor, Portrait of a Lady on Fire ve Gentleman Jack’ten sonra, bu türe ait yapımlar biraz kabardı.

Lütfen Hollywood, bize daha fazla “modern” lezbiyen hikayesi anlat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.