Heteroseksüel Erkekler, Diğer Erkeklerle Yaşadığı Gizli Cinsel Deneyimleri Anlattı

 Heteroseksüel Erkekler, Diğer Erkeklerle Yaşadığı Gizli Cinsel Deneyimleri Anlattı
Digiqole ad

Birçoğumuz kendini heteroseksüel olarak tanımlasa da diğer erkeklerle cinsel ilişkiye giren erkeklerle muhakkak tanışmışızdır.

Bu, alışmadık bir eğilim ve altında yatan sebebine ulaşmak da zor. Bu erkekler biseksüel mi, panseksüel mi ya da kuir mi? Yoksa kendini gizleyen eşcinsel mi? Ya da sadece heteroseksüel ama farklı bir şeyler denemek isteyen tiplerden mi?

Araştırma, eşcinsellerle ilişkiye giren heteroseksüel erkeklerle ilgili anekdot kanıtları destekliyor. Geçen sene 24 bin katılımcıyı içeren bir araştırmanın sonuçlarına göre, sekiz heteroseksüel erkekten biri, en son cinsel ilişkisini bir eşcinsel erkek ile yaşadı.

CDC tarafından 2016 yılında benzer rakamlar yayınlanmıştı. LGBTQ Nation, eşcinsellerle ilişkiye giren bahsi geçen “heterokseksüel” erkeklerle röportaj yaparak sorunun kökenine inmeye çalıştı. Röportaja tabii tutulanlar kimliklerini saklamak için adlarını değiştirdi.

Bu erkeklerden biri, 46 yaşında Kaliforniya’da yaşayan biriydi. Rob, aslında bir kadınla evli ancak kendisini “heteroseksüel olmasına rağmen biseksüel eğilimlere sahip” olarak tanımladı. Rob, 19 yaşından beri erkeklerle cinsel ilişkiye giriyormuş. Bu durum hakkında şöyle konuştu:

“Erkeklerle ilişkiye girmek, cinsel ateşinizi atmak için karmaşık olmayan bir yoldur. Bu, baskı olmadan fiziksel bir tür salıverme.”

“Evliliğimi tehlikeye atmak istemiyorum. Başka evli bir adam bunu anlayabilir. Diğer evli erkekler risk almayı sevmiyor.” Ve asıl riskin “aşık olmak” olduğunu söyledi.

Bu adamlardan bir başkası ‘sıradan bir kız arkadaşı’ olduğunu ancak erkeklerle cinsel ilişki için buluştuğunu söyledi. Tony, “sıradan bir kız arkadaşı” olduğunu vurgularken aynı zamanda son zamanlarda kendisini biseksüel olarak tanımladığını da söyledi. Bazen erkeklerle cinsel ilişkiye girmek için görüşüyormuş.

İlk olarak 21 yaşındayken diğer erkeklerle cinsel ilişkiye girmeye başladığını ve evli bir erkekle beraber olduğunu açıkladı.

“O zamandan beri yaklaşık bir düzine adamla seviştim. Erkeklerle cinsel ilişkiye girmek için canımın sıkkın olmasını, işlerimin bozulmasını falan beklemiyorum, cinsel ilişkiye girmek aslında beni canlandırıyor. Asıl zorluk şu ki, New York oldukça feminen eşcinsellerin olduğu bir şehir ve bu da benim tipim değil. Daha çok eşcinsel olduğu belli olmayan erkeklere karşı ilgi duyuyorum. Bu benim bir tür protokolüm. Bana uyan birini bulduğumda onu düzenli tutuyorum.”

Ayrıca erkeklerle cinsel ilişkiye girdiğini başkalarına söylemekten korktuğunu da açıkladı.

New Orleans’te yaşayan ve evli olan Andrew, kendisini tamamen heteroseksüel olarak tanımlıyor. Ancak evlendikten iki yıl sonra “farklı bir şeyler deneme” dürtüsünü hissetmeye başlamış.

“Bunca zamandır birçok erkekle cinsel ilişkiye girdim. Evliliğimin can sıkıcı bir hal almasını beklemiyorum, erkeklerle yatmak beni zinde tutuyor.”

Geçen yıl kendisini heteroseksüel olarak tanımlamasına rağmen erkeklerle cinsel ilişkiye giren erkeklerin istatistikleri ‘Cinsel Davranış Arşivi’ tarafından yayınlandı. Araştırma aynı zamanda, kendisini heteroseksüel olarak tanımlayıp erkeklerle cinsel ilişkiye giren erkeklerin “daha muhafazakar tutumlara” sahip olduğunu ortaya çıkardı.

Eşcinsel erkeklerle cinsel ilişkiye giren birçok “heteroseksüel” erkeğin güçlü dini inançları var. Araştırmacılar aynı zamanda eşcinsellerle ilişkiye giren heteroseksüellerin farklı tiplere ayrıldığını keşfetti.

“Üç tip,” diye açıkladılar. “Öğrencilerin %60’ını oluşturan kesim, daha önce eşcinsellerle cinsel ilişkiye ve benzeri şeylere giriyor ve genel olarak gizli olarak tanımlanıyor.”

Ancak Kupberg ve Walker “Bu gruptaki diğer iki tip heteroseksüel de yaşadıkları deneyimden zevk alıyor ancak sarhoşluk ve ilişkiye girdiği partneriyle devamını getirme arzusu bakımından farklılık gösteriyor,” diye ekledi.

Aynı zamanda öğrencilerin %28’inin “güçlü dini inanca” sahip olduğu bildirildi. Bunların arasındaki %7’lik bir kısmın da “içselleştirilmiş heteroseksizm” sergileyebildiği ortaya çıkardı.

Bu nedenle, eşcinsel erkeklerle cinsel ilişkiye giren heteroseksüellerin bunu neden yaptığını açıklamak düşündüğümüzden daha karmaşıktır.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

79 Paylaşımlar
Paylaş79
Tweetle
Paylaş
Pin