Galeri Sanat

Heteroseksüel Ünlüler Homofobiye Dikkat Çekmek İçin Kamera Karşısına Geçti

GMag
Yazar: GMag

Olivier Ciappa’dan Hayali Çiftler

Fotoğraf sanatçısı Olivier Ciappa birkaç yıl önce homofobiye dikkat çekmek için “Hayali Çiftler” adlı fotoğraf serisine başlamıştı. Seriye başladığı zamanlarda ülkesi Fransa’da evlilik eşitliğinin yasallaştırılmasına tepki gösteren eşcinsel karşıtı protestolar baş göstermişti. Sanatçı, Eva Longoria ve Lara Fabian gibi birçok ünlü heteroseksüel ismin eşcinsel çiftler gibi pozlar verdiği olumlu mesajlar içeren fotoğraflarını çekti.

“Fotoğraflarını çektiğim ünlüler heteroseksüel, ancak benim için önemli olan şey çizilen bu hayali çift ve aile portrelerinin gerçek hissi veriyor olması,” diyor Ciappa verdiği bir röportajda. “Eğer fotoğraflara bakıp oradaki aşkı sezemiyor ve gerçeklermiş gibi hissedemiyorsanız başarılı olamamışım demektir. Ayrıca kimi sevdiğiniz fark etmeksizin aşk aşktır mesajını verebilmek için sergiye gerçekten eşcinsel olan aileleri, heteroseksüel aileleri, yalnız ebeveynleri, engellileri, farklı ten renklerine sahip insanları, farklı inançları, genç çiftleri, olgun çiftleri ve daha nicesini dahil ettik. Tüm bu fotoğraflar, hayali ya da gerçek olsun, yalnızca müthiş değil aynı zamanda da zamanın ötesinde görünebilmeleri için aynı muhteşem ve sıcacık tek renkliliğe sahip.”
Paris’te vandallığa maruz kalmış olsa da sergi büyük beğeni topladı ve dünyanın pek çok yerinde düzenlendi. Bu sene ise rotayı ABD’ye çevirdi, muhtemelen Los Angeles’ta düzenlenecek. Sanatçının bu muhteşem eserlerinden bazılarını aşağıda bulabilirsiniz.

Eva Longaria ve Lara Fabian

Ciappa ve Partneri

Jimnastikçi Samir Ait-Said ve paralimpik şampiyon Jean-Baptiste Alaize

Oyuncu François-Xavier Demaison ve Antointe de Caunes

Oyuncu Jean-Paul Rouve ve Elie Semoun

Oyuncu Kyan Khojandi ve Kheiron

Dallas Buyers Club’ın yönetmeni Jean-Marc Vallée ve Sicario’nun yönetmeni Denis Villeneuve

Şarkıcı Jennifer ve oyuncu Vahina Giocante

Yüzücüler Florent Manaudou ve Frédérick Bousquet

Oyuncu Nicolas Duvauchelle ve Guillaume Gouix

Oyuncular Elodie Varlet ve Dounia Coesens

Olimpik jimnastikçiler Benoit Caranobe ve Thomas Bouhail

Feminist aktivistler Théréze Clerc ve Monique Isselé

Oyuncular Rebecca Hampton ve Nadége Beausson-Diagne

Yorum Yaz

45 Paylaşımlar
+1
Paylaş45
Tweetle
Paylaş
Pin