Neden Hiç Bir İlişkiniz 3 Aydan Fazla Sürmüyor?

 Neden Hiç Bir İlişkiniz 3 Aydan Fazla Sürmüyor?
Digiqole ad

Bir erkekle 3 ay boyunca sevgili olmak o kadar da uzun bir süre gibi görünmüyor olabilir, ama bazılarımız için bu şimdiye kadar içinde bulunduğumuz en uzun ilişki. Eğer siz de bu kategoridenseniz kendinize soruyor olmalısınız: “Neden birkaç aydan daha uzun bir ilişkim hiç olmuyor?” İşte size 10 sebep!

1. Bir Erkek Arkadaşınız Olması Fikrini Seviyorsunuz

Uzun zamandır bir erkek arkadaşınız olmadığında, bir erkek arkadaşa sahip olma fikrini kafanızda iyice romantikleştirmeye başlarsınız. Bunu yaptığınızda genellikle beraber olduğunuz erkekleri pembe gözlüklerle görürsünüz ve kafanızda oluşturduğunuz kalıba uydurmaya çalışırsınız. Er ya da geç sevgiliniz bu durumu anlar ve sizden ayrılır. Siz de şaşkın bir şekilde kalakalırsınız. “Ama biz birbirimiz için yaratılmıştık!”

2.İlişkiden Ne İstediğinizden Emin Değilsiniz

Notebook filminde Ryan Gosling’in Rachel McAdams’a “Ne istiyorsun!?” diye bağırmasını hatırlıyor musunuz? Keşke ben gençken biri bana da böyle bağırsaydı.

Bazen bir ilişki istediğimizi söyleriz ama bunun ötesini hiç düşünmeyiz. Bu ilişkiyi neden istiyoruz? Ne kadar fedakarlık yapmaya hazırız? İlişkide önceliklerimiz ne? Sınırları nerede çiziyoruz? Bu soruların hepsini yeni biriyle tanışır tanışmaz cevaplayamazsınız tabii ama en azından birkaç hafta içinde kafanızda bir şeyler oluşmaya başlamalı.

3.Onunla Seks Yapmak Başınızı Döndürüyor

Bunu deneyimleyenler her zaman demiştir ki, eğer biriyle seks mükemmelse o kişiyi gerçekten sevip sevmediğini zor anlarsın. İlişkinizde sadece seks için durduğunuzu anlamak ortalama altı ay alır. Rutin haline geldikten sonra da başka şeyler aramaya başlarsınız, bulamayınca ayrılırsınız.

4. Uzun Süreli Bir İlişkiye Hazır Değilsiniz

Bazı kişiler yalnızca uzun bir ilişkiye hazır değiller ve bunda utanılacak bir şey yok. Örneğin kariyerlerine odaklanmak istiyor olabilirler ya da önceki sevgililerini hala unutamamış olabilirler. Daha önce yaşadıkları bir travma hala onları rahatsız ediyordur. Kendilerine o kadar çok odaklanmışlardır ki bir başkasına odaklanmak o an için bir seçenek değildir.

5. Tek Eşlilik Size Göre Değil

Herkes tek eşli bir ilişki hayatı sürdürmek zorunda değil tabii ki. Sürekli tek eşli ilişkilere girmeye çalışmak yuvarlak şeklinde bir delikten köşeli bir tuğlayı inatla geçirmeye çalışmaya benziyor. Belki de çok eşli bir ilişkiniz olmalıdır.

6. Farklı İhtiyaçları Kabullenmiyorsunuz

İlişkide kendinizden taviz vermek ya da karşınızdakinin taviz vermesini beklemek, bu olunca da sanki çok başarılı bir ilişkiniz varmış gibi davranmak çok saçma değil mi? İki taraf da istediği şeyleri yapamıyor ve sonra mutlu olmayı bekliyorlar, olamayınca da şaşırıyorlar. Her şeyi sizinle uyumlu birini bulmak da çok kolay olmayacaktır. Bu yüzden beraber olduğunuz kişiyi olduğu gibi kabul etmeli ve değiştirmeye çalışmamanız sizin için ve partneriniz için çok daha iyi bir seçenek olabilir.

7. Malum Uygulamaları Hala Silmediniz

Hornet ve Grindr güzel uygulamalar, bunu biliyoruz. Ama eğer bir ilişkiye kendinizi adamak istiyorsanız şu uygulamaları silin ve başka erkeklerin dikkatinizi dağıtmasına izin vermeyin!

8. Kendinizi Birine Tamamen Açmaktan Korkuyorsunuz

Yani bundan kim korkmaz ki? Ben, o, siz, korkuyoruz!. Daha önce birlikte olduğumuz herkes de korkuyordu. Bu gerçekten oldukça zor ama ilişkinin belli bir evresinde artık olması gereken bir şey yoksa ilişki daha ileriye gidemiyor, bir yerde takılı kalıyor.

9. İletişim Eksikliği

Tamam biliyoruz bu çok klişe ama iletişim gerçekten ama GERÇEKTEN çok önemli. bizce ilişkide ortaya çıkan problemlerin yarısı yalnızca iletişim eksikliğinden ya da yanlış iletişim kurmaktan kaynaklanıyor.

10. Bir İlişki İçin Hiç De Gerçekçi Olmayan Standartlarınız Var

Evlilik danışmanları sürekli bir insanın tüm sosyal ihtiyaçlarınızı karşılamasını beklemenin ne kadar saçma olduğunu söylüyor. Arkadaşlarınız, hobileriniz olmak zorunda. Her şeyi partnerinizden bekleyemezsiniz, beklerseniz bu hem sizin için hem de partneriniz için gerçekten çok yorucu olacaktır ve kaçınılmaz son olarak ayrılacaksınız.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

52 Paylaşımlar
Paylaş52
Tweetle
Paylaş
Pin