Hollywood’un Yeni Kuir Yıldızı: Ben J. Pierce

 Hollywood’un Yeni Kuir Yıldızı: Ben J. Pierce
Digiqole ad

Ben J. Pierce, diğer adıyla Miss Benny, yüzbinlerce kişi tarafından ilgiyle takip edilen bir isim. Aynı zamanda, CW’nin yeni yapımı Glamorous‘ta alışılagelmiş cinsiyet kalıplarının dışında bir karakter olan Marco’yu canlandıracak.

Marco, liseden yeni mezun olmuş ve YouTube kanalında makyaj videoları yayınlayan bir genç. Kaşla göz arasında kendisini, hayalini kurduğu bir kozmetik markasında staj yaparken buluyor. Markanın CEO’su olan Madolyn, Brooke Shields tarafından canlandırılıyor.

Madolyn’in bir de oğlu var, ve o da aynı şirkette çalışıyor. Chad (Pierson Fodé), gayliğini saklamayan hırslı ve cesur bir genç erkek, fakat bir o kadar da kaba ve kültürsüz.

Yapımcılığı Damon Wayans Jr., yönetmenliği Eva Longoria tarafından yapılan filmin senaryosunu ise Jordon Nardino‘nun yazdığı belirtiliyor. Nardino, daha önce Star Trek: Discovery, Quantico ve Desperate Housewives gibi önemli yapımlarda da senarist olarak yer almış büyük bir isim.

Pierce, içinde yer alacağı bu heyecan verici yapım, rolü ve genel olarak hayatı hakkında Out dergisine konuştu.

Out: İlk olarak, kimsiniz kendinizi nasıl tanımlıyorsunuz bununla başlayalım.

Pierce: Öncelikle şunu belirtmeliyim. Cinselliğim hakkında siz ne kadar bilgi sahibiyseniz ben de o kadar bilgi sahibiyim. O yüzden kendimi cinsiyetsiz olarak tanımlamayı tercih ediyorum. İnsanlar kibar oldukları sürece bana diledikleri şekilde seslenebilir, yaklaşabilir. Homo-romantik bir doğam var ve genellikle erkeklerden hoşlanıyorum.

Out: Tanınırlığınızı büyük oranda YouTube kanalınıza borçlusunuz. Bu kanalı açmaya nasıl karar verdiniz?

Pierce: Her gün en az 6 saatimi YouTube’da geçiriyordum. Madem vakit geçiriyorum, neden kendimi ifade etmek için bir araç olarak kullanmayayım diye düşündüm. İşlerin bu noktaya evrileceği aklımın ucundan bile geçmedi. Şu an gezdiğim şehirler, yaşadığım güzel deneyimler, edindiğim arkadaşlıklar – neredeyse hepsini YouTube’a borçluyum ve minnettarım.

Out: Yeni bir videoya başlama süreci nasıl ilerliyor? Paylaşabileceğiniz birkaç ufak sırrınız var mı?

Pierce: YouTube’u uzun bir süre boyunca geyik yapmak için kullandım. Yaklaşık beş yıl kadar. Bir keresinde kendimi avokadoya dönüştürdüm. Hala kanalımda duruyor bakabilirsiniz! Bir süre sonra makyaj işine daha ciddi yaklaşmaya başladım ve bu işin inceliklerini öğrenmek istedim.

Felsefemi şöyle özetleyebilirim: Güzellik ayrıntılarda saklıdır. Ayrıca ne kadar az malzeme ile çalışırsanız o kadar iyi. Kestirme yollardan uzak durun!

Out: Glamorous‘taki rolünüze çok sevindik. Oradaki karakter de sizin gibi standart cinsel kalıpların dışında. Cinselliğinizi keşif sürecinizi bizle paylaşmak ister misiniz?

Pierce: Ufak ufak, fakat çok sayıda aydınlanma anı. Böyle özetlemiş olayım. Çocukken kız kardeşimin prenses kıyafetlerini severek giyerdim. 8 yaşındayken saçlarımı uzatıp at kuyruğu yaptım. Kadınsı yönümü keşfetmek için uygun bir ortamdaydım. 10 yaşıma geldiğimde kız taklidi yaparak arkadaşlarımı şakalıyordum.

Sonra geceleri kapımı kilitleyip, makyaj yapıp Marina and The Diamonds söylemeye başladım. Bir gün Courtney Act‘in bir röportajını izliyordum ve “kuir” terimini ilk onun sayesinde duydum. Araştırdıkça araştırdım, okudukça okudum ve cinselliğin keskin sınırlarla çizilemeyecek bir olgu olduğunu öğrendim.

Out: Peki bize rolünüz ve Glamorous hakkında bir kaç ufak ipucu verebilir misiniz?

Pierce: Şimdilik fazla detaya giremeyeceğim fakat şunu söyleyebilirim: bu benim için rüya gibi bir deneyim. Böyle bir yapımın parçası olarak yer almaktan gurur duyuyorum. Dizi, her türlü kuir kimliğe hitap ediyor. Makyajım her gün akıyor çünkü bu fırsatın bana ifade ettiği anlamı düşündükçe her gün ağlıyorum. Benim için çok değerli.

Out: Kendinizi cinsiyetsiz tanımlayan biri olarak, insanlardan beklentiniz ne?

Pierce: İnsanlardan çok kendimden beklediğim şu: kim olduğumu rahatça ifade edebilmemi, olduğum kişi olarak yaşayabiliyor oluşumu benden önce gelen LGBT bireylere borçluyum ve tek isteğim bu değerli isimleri biraz olsun onurlandırabilmek.

Out: Elbette müzisyen bir tarafınız da var. Müziğinizi nasıl tanımlarsınız?

Pierce: Gay iseniz gençliğinizin önemli bir kısmı üzülerek, saklanarak ve yıpranarak geçiyor. 20’lerimdeyim ve hayat bence yeni başlıyor. Dramadan, kaygıdan, üzüntüden uzak bir hayatım var ve kendimi Barbie gibi hissediyorum. Doğal olarak müziğim bu ruh halimi yansıtsın istiyorum. Eserlerim, müzikal anlamda Charli XCX ve Post Malone esintileri taşıyor fakat kendi hikayemi anlatıyorum.

Nisan ayının ilk haftasında “Every Boy” adlı bir single yayınlamayı planlıyorum. Bugüne kadar yazmış olduğum tüm parçalar arasında en sevdiğim bu. Kendimi en iyi ifade ettiğimi düşündüğüm şarkım.

Out: Kariyeriniz hakkında genel düşüncenizi sorup, bitirelim.

Pierce: Tek istediğim, devamlı olarak gurur duyacağım işlerin parçası olarak devam etmek. Değer verdiğim insanların hayatlarına güzel bir şeyler katmak. Eh, bir de bir gün 50 tane falan malikane alacak parayı kazanabilir ve aşkı bulabilirsem, tadından yenmez.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin