Tyler Posey: Gay Bir Rolü Canlandırdığım İçin Mutluyum Çünkü Cinselliğimle Barışığım

 Tyler Posey: Gay Bir Rolü Canlandırdığım İçin Mutluyum Çünkü Cinselliğimle Barışığım
Digiqole ad

Tyler Posey, yeni komedi yapımı Now Apocalypse‘de canlandırdığı gay karakter hakkında konuştu.

MTV’nin Teen Wolf’u ile tanıdığımız Posey, Now Apocalypse‘de Gabriel’i canlandırıyor. Gabriel, ana karakterlerden Ulysses Zane ile bir gay çöpçatanlık uygulaması sayesinde tanışıyor ve yakın bir diyalog kuruyor. Ulysses karakterinde ise Avan Jogia’yı görüyoruz.

Jane The Virgin‘de de biseksüel bir karakteri canlandırmış olan Posey, bu dizide hızlı bir gay olarak karşımıza çıkıyor. Dizide ateşli gay sevişme sahneleri ve bol miktarda çıplaklık bulunuyor.

AOL’e konuşan Posey, hislerini ve düşüncelerini böyle dile getiriyor:

“Gay bir karakteri canlandıracağım için mutluyum çünkü cinselliğimle tamamen barışığım.”

“Umarım birileri beni izlediğinde ‘Hey, bu çocuk kendiyle barışık ve kendini seviyor’ der ve birilerine ilham olabilirim.”

Now Apocalypse‘nin diğer yıldızı Jogia ise karakterini “cinsel bir astronot” olarak tanımlıyor.

“Cinsellik bir spektrum. Karakterim bu spektrumda biryerlerde geziniyor. Rahat olduğu bir yer elbette var, fakat yeniliklere de her zaman açık.”

“Özellikle cinsellik söz konusu olunca sıradanın dışına çıkan bir karakteri canlandırıyor olmak hoşuma gidiyor.”

“Hiçbir şey keskin hatlarla ayrılmak zorunda değil. Aynı anda farklı deneyimleri yaşayabiliriz. Ne yazık ki televizyonda bu düşünceyi temsil eden karakterleri pek sık göremiyoruz.”

Posey bir süredir devam eden, LGBT karakterleri kimin canlandıracağı konusundaki tartışmaya da dahil oldu. Genç oyuncu, kimsenin kimseye hangi rolü canlandıracağı konusunda sınırlandırma getiremeyeceğini dile getirdi.

“Gay karakterleri sadece gayler canlandırsın diye bir şey yok. O zaman heteroseksüel karakterleri de sadece heteroseksüeller mi canlandıracak? Bence kimseye hangi karakteri canlandıracağı konusunda ahkam kesemeyiz.”

Tartışmanın sebebi son zamanlarda LGBT karakterlerin LGBT olmayan oyuncular tarafından canlandırılması. Farklı çevrelerden büyük tepki alan durum, göründüğünden daha ciddi. Öyle ki, American Crime Story: The Assassination of Gianni Versace‘nin yıldızı Darren Criss, bir daha asla gay bir karakteri canlandırmayacağını açıklamıştı.

Criss kararının gerekçesi olarak gelen tepkileri ve “gaylerden rol çalan bir hetero” konumuna düşmek istememesini göstermişti.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin