.  

Homofobik Saldırı: 8 Türk, İki Eşcinsel Erkeğe Saldırarak Yüzlerine Asit Attı!

Geçtiğimiz sene Mayıs ayında Huseyin Onel ve arkadaşları iki gay arkadaşa asitle saldırmıştı.

Mağdurlardan bir tanesini yere düşürüp durmaksızın tekmeleyen çete, diğer bir mağduru da döverken telefon ile olayı filme aldı. 

Sonrasında ise Onel ikinci mağdurun yüzüne asit fırlattı. 

 

Dedektif Constable David Leitner olayı şöyle özetledi:

 

“Dokuz korkunç insan bugün Londra sokaklarından temizlendi ve uzun bir süreliğine hapse gönderildi. Bu saldırıdaki şiddetin boyutu ve olayların tırmanma hızı, akıl alır gibi değil.”

Kendi halinde eğlenen ve beraber vakit geçiren insanlar, sadece yanlış yerde yanlış zamanda oldukları için saldırıya uğradı. 

“Bu ceza elbette geride kalan fiziksel ve mental hasarı telafi edemez. Yine de umuyorum ki cezalar, mağdurların yüreklerine az da olsa su serpmiştir.”

Onel 17 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Diğer saldırganlardan 30 yaşındaki Mehmet Tekagac 14.5 yıl, 27 yaşındaki 27 Onur Ardic 14 yıl ceza aldı.

Yabancı madde ile saldırıya ek olarak Tekagac hırsızlıktan 8 yıl daha ceza aldı. 

Diğer saldırganlardan 20 yaşındaki Guven Ulas 30 ay, 24 yaşındaki Yasam Erdogan 18 ay, 22 yaşındaki Serkan Kiziltan  18 ay, 30 yaşındaki Mustafa Kiziltan 27 ay ve 23 yaşındaki Turgut Adakan 18 ay hapis cezası aldı.

Adam yaralama suçuna ek olarak Mustafa Kiziltan ayrıca tehlikeli araç kullanımından ötürü 9 ay daha ceza aldı. 

21 yaşındaki Umit Kaygisiz ise adam yaralamak ve hapishaneye cep telefonu sokmaya çalışmak suçlarından 21 ay cezaya çarptırıldı. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.