Editörün Seçtikleri

İçine Dönük Eşcinseller İçin 10 Flört Tüyosu

GMag
Yazar: GMag

Flört etmek zaten yeterince zor ama bir de utangaç ve içinize dönükseniz işte o zaman flört etmek cehennemin özel bir versiyonu olabiliyor. Bu yüzden olabilecek tüm içine dönük eşcinseller için 10 flört tüyosu hazırladık:

1- Sessiz olmanız ilgilenmediğiniz anlamına gelmiyor, o yüzden öyle görünmesine izin vermeyin

Sessiz birisi olmanız ‘soğuk’ veya ‘ilgilenmiyor’ olduğunuz anlamına gelmiyor ama duruşunuzun çok sıkılıyor gibi olmamasına özen göstermelisiniz. Konuşmaya dahil olarak da içinize dönük ve sessiz olabilirsiniz.

2- Olmadığınız bir şey gibi görünmeye yada içe dönüklüğünüzü saklamaya çalışmayın 

Kendiniz olun. Kendiniz olmalısınız. İçe dönük olmak yanlış bir şey değil, o zaman neden olduğunuz kişiyi değiştirmeye çalışıyorsunuz? Olmadığınız bir şey olmaya kalkmayın veya durum bu değilken daha dışa dönük olduğunuzu iddia etmeyin. Yalan söylemek veya kandırmak için hiçbir sebep yok.

3- Kuşkuya düştüğünüzde Drag Race’ten bahsedin

RuPaul’s Drag Race içe dönük eşcinseller için bir nimet. Herkesin bir fikri var. Herkes sevdikleri, nefret ettikleri ve nefret etmeyi sevdikleri kraliçeler hakkında konuşmak konusunda heyecanlı. Neredeyse herkes izliyor. Eğer rahatsız hissediyorsanız yada neyden bahsedeceğinizden emin değilseniz gerçekten sağlam bir konu.

4- Daha kısa (daha sade) bir flört aktivitesi seçin

25 kilometrelik bir yürüyüşe çıkmayın. Belli bir bitiş saati olmadan öylece akşam ‘dışarı’ çıkmayın. Yeri ve zamanı belirleyin. (Tercihen rahat olduğunuz, hissettiğiniz bir yer.) Bir buluşmada rahatsız hissetmekten daha kötü olan tek şey buluşmanın iki saat daha devam etmesi gerekmesidir.

5- İçe dönük insanlarla mı yoksa dışa dönük insanlarla mı buluşmak istediğinizi anlayın ve ona göre devam edin

Bazı içe dönükler diğer içe dönüklerle çıkmak ister çünkü nasıl olduğunu anlarlar. Empati kurabilirler. Oldukları kişiden başkası olmak için üzerilerinde baskı hissetmezler. Bazı içe dönükler de dışa dönüklerle çıkmayı severler çünkü işin özünde tüm işi onlar yapar. İlgi odağı olmayı severler. Diğer insanlarla tanışmanıza yardımcı olurlar. Spot ışığını çekmeyi severler ve böyle içinize dönük olmanız daha kolaylaşır.

6- Vücut diline odaklanın

Son yıllarda çıkan bazı ünlü araştırmalara göre bir güç pozunda durursanız (Wonder Woman gibi, elleriniz kalçalarınızda) öz güvenle özdeşleştirilen bir hormon salınımı ve psikolojik tepki oluşuyor. Tersine, elleriniz ceplerinizde veya sarkmış duruyorsanız daha çok stresle özdeşleştirilen kortizol hormonu salgılıyorsunuz. O yüzden dik durun! Eller dışarı.

7- Açık uçlu sorular sorun

Kesinlikle evet-hayır soruları sormak istemezsiniz. Bunu yapmak konuşma sırasında garip sessizliklere sebep olur. Buluştuğunuz, flörtleştiğiniz insana daha açık uçlu sorular sorun.

8- Cevabını duymak istediğiniz düşünce kışkırtıcı sorular sorun

Havadan sudan konuşmayı sevmiyorsanız o zaman havadan sudan konuşmanın canı cehenneme! Kimse bir buluşmadan dönüp ‘Keşke boş şeyler hakkında daha çok konuşsaydık.’ dememiştir. Hayır, güzel buluşmalar ilginç hatta tartışmalı konuları konuştuğunuz buluşmalardır.

9- Bir aktivite seçin (içmek dışında)

İçmek, zor olabilir çünkü tamamen konuşma temelli. Rahat olabileceğiniz bir mekana gitmek harika olabilir. Diğer güzel aktiviteler, mesela  bir müzeye yada botanik bahçesine gitmek olabilir çünkü oralarda zaten çok konuşmamalısınız.

10- Sessizliği doldurmak zorundaymışsınız gibi hissetmeyin

Sessizlikte hiçbir sorun olmadığını hatırlayın. Sessizlik, sözüm ona ‘garip’ olmak zorunda değil. Sadece sessiz de olabilir. Bazen birbirinize söyleyecek hiçbir şeyiniz olmaz ve bu tamamen normal!

 

 

Yorum Yaz

70 Paylaşımlar
+1
Paylaş70
Tweetle
Paylaş
Pin