İkinci Kez Vogue Kapağına Çıkan Indya Moore: Dilerim Topluluğumuz Her Yerde Kabul Görür

 İkinci Kez Vogue Kapağına Çıkan Indya Moore: Dilerim Topluluğumuz Her Yerde Kabul Görür
Digiqole ad

Pose’un yıldızı, model ve siyahi trans savunucusu Indya Moore bu sene ikinci kez Vogue’un kapağında muhteşem görünüyor.

Moore, Eylül’de Vogue Italia’nın kapağındayken, şimdiyse Vogue India’nın kapağını süslüyor. Geriye diğer 21 versiyon kaldı!

Ünlü model ve oyuncu, zorlu çocukluğundan, ‘muhafazakarların beyazlar olduğuna dair popüler görüşe karşın’ Yehova’nın Şahidi bir anne ve muhafazakâr göçmen bir baba tarafından büyütülmekten bahsetti. Bu deneyimin onu 14 yaşında koruyucu aile sistemine girmesinde etkili olduğunu söyledi.

‘Bu dinin bir parçasıyken bazı zorluklarla yüzleştim. İnsanlar beni gördüğünde suçlu gibi davranıyordu.’

Moore geçen sene Elle’in kapağında yer alan ilk trans birey olduğunda da muhafazakâr ve dindar yetiştirilişinden bahsetmişti. Bundan kısa bir süre sonra, I-D dergisine verdiği bir röportajda dönüşüm terapisine de maruz kaldığını ifade etti.

Süper star bu sonbaharda karantinada kendini meşgul tutmayı başardı. Geçtiğimiz iki ayda iki kez Vogue’un kapağında yer almakla kalmadı, aynı zamanda bazı moda şovlarında da boy gösterdi. Eylülde Jason Wu’nun 2021 New York Moda Haftası defilesinin bir parçasıydı, bu ayın başlarındaysa Rihanna’nın Savage x Fenty 2020 gösterisinde yer aldı. Son olarak, Pose tekrar hızını artırıyor.

Moore yine de kendisine dinlenmek için zaman ayırdığına da emin. Model Vogue’a,

‘Bu günlerde bilgisayar oyunlarından zevk aldığımı hissediyorum. Çok az enerji gerektiriyor ve bu tarz aktiviteler bütün gün sırtımda taşıdığım yükleri üzerimden atmama yardımcı oluyor. İyileşmek için gerçekten çok çaba sarf ediyorum,’ dedi.

Moore kapağıyla oldukça mutlu oldu ve bu anı başkalarını savunmak için de kullandı:

View this post on Instagram

“I find myself in a position where I have to always be vulnerable and share parts of myself. That makes people have too much access to me in a way that doesn’t feel safe. There’s so much that I am trying to learn and figure out, and in such a small amount of time,” Indya Moore (@IndyaMoore) on using their platform and voice to advocate for trans and Black rights. Learn more about our digital cover star’s journey of self-growth through the link in bio. Photographed by Greg Swales (@gregswalesart). Styled by Anna Trevelyan (@annatrevelyan). Fashion director: Priyanka Kapadia (@priyankarkapadia). Words by Rujuta Vaidya (@rujutavaidya). Hair: Hos Hounkpatin (@hoshounkpatin). Makeup: Renee Garnes (@reneegarnes). Manicurist: Shirley Cheng (@shirleychengmanicurist). Set designer: Lucy Holt (@theninjaatelier). Production: Alexey Galetskiy (@alexeyg), Ryan Fahey (@ryancfahey). Bookings editor: Prachiti Parakh (@prachitiparakh) 🎥: @lavoisierclement

A post shared by VOGUE India (@vogueindia) on

Bir Instagram postunda,

‘Herkese çok teşekkür ederim!! Bu bir hayaldi. Vogue India, beni gördüğünüz, bana uzandığınız ve beni kaldırdığınız için milyonlarca kez teşekkür ederim. Dileğim, topluluğumuzun her yerde kabul görmesi,’ dedi.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

25 Paylaşımlar
Paylaş25
Tweetle
Paylaş
Pin