fbpx   .  

Netflix’in Yeni Eşcinsel Vampir Dizisi Yeni Twilight Olabilir mi?

Kuir bir aşka odaklanmış vampir dizisi mi? Kulağa harika geliyor! 

Variety’nin haberine göre Emma Roberts yeni bir Netflix dizisinin yapımcılığını üstlenecek. Bir saatlik dizi, Victoria V.E. Schwab’ın başarılı vampir kısa hikayesi ‘First Kill’in bir uyarlaması olacak.
Hikaye merkezine Juliette isimli genç bir vampiri alıyor. Juliette vampir ailesine düzgünce katılabilmek için ilk kez birini öldürmekle görevlendiriliyor, ancak hedefini seçince beklenmedik bir sürprizle karşılaşıyor. Şehre yeni taşınmış Calliope adlı kızın bir vampir avcısı olduğu için mükemmel bir hedef olmadığı ortaya çıkıyor. İkili kendilerini akıl, güç ve aşk dolu bir savaşın ortasında buluyorlar.
Sekiz bölümlük dizinin uygulayıcı yapımcıları arasında Emma Roberts’a katılanlar arasında hikâyenin yazarı da var. Schwab aynı zamanda Felicia D. Henderson’la birlikte dizinin yazarlığını da yapacak. Karah Preiss’se, Belletrist Productions altında, Emma Roberts’la birlikte uygulayıcı yapımcılardan biri olacak.
Entertainment Weekly, lezbiyen aşk hikayesini ve avcılarla savaşan vampir anlatısını göz önünde bulundurarak diziyi, Buffy the Vampire Slayer ve Twilight’ın bir karışımı olarak tarif etti. Bize göreyse, bu karışıma çok iyi gidecek bir dizi daha var, Killing Eve. Evet, aynı orada uzman ajanların tutku ve acı dolu yoğun savaşlarını izlediğimiz gibi, First Kill de bunu bir vampir ve vampir avcısı üzerinden anlatacağa benziyor. Tabi ki insan bu dizinin de Killing Eve gibi muhteşem bir yapım olacak mı merak ediyor. Yoksa ergen draması kısmı işi sulandıracak mı? Netflix’in First Kill’e daha yeni yeşil ışık yaktığı düşünülürse, öğrenmek için beklememiz gerekecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.