İkonik New York Pride, Bu Sene İlk Kez Televizyonda Yapılacak!

 İkonik New York Pride, Bu Sene İlk Kez Televizyonda Yapılacak!
Digiqole ad

Dünya çapında korona virüs sebebiyle iptal edilen Pride etkinlikleri için üzülüyorsanız, New York Pride, gökkuşağı desenli kıyafetlerinizi giyip kutlama yapmanız için size bir neden verecek!

New York, bu sene TV’de canlı yayında gerçekleştireceği Pride etkinliğini Schitt’s Creek yıldızı Dan Levy, panseksüel müzisyen Janelle Monáe, eşcinsel oyuncu ve şarkıcı Billy Porter, biseksüel komedyen Margaret Cho, televizyon yıldızı Carson Kressley ve daha birçok ünlü isim eşliğinde kutlayacak.

New York belediye başkanı Bill de Blasio, bu sene haziranda yapılması beklenen geleneksel Pride etkinliğinin korona virüs sebebiyle iptal edildiğini nisan ayında duyurdu. Fakat NYC Pride organizatörleri geçtiğimiz günlerde New York’un WABC Channel 7 isimli kanalında bu özel etkinliğin 27 Nisan tarihinde canlı yayınlanacağını açıkladı.

Etkinliğe New York’ta korona virüse karşı mücadele veren sağlık çalışanları ve birçok ünlü ismin katılması bekleniyor. Bu ünlü isimler arasında insan hakları aktivisti Yanzi Peng ve transseksüel hakları savunucusu Victoria Cruz gibi isimler bulunuyor. Ayrıca etkinliğe, evsiz genç kuirlere ülkedeki en büyük desteği sağlayan The Ali Forney Center isimli organizasyon da katılacak.

WABC Channel 7 kanalının üyeleri ve Kressley, etkinliğin sunuculuğunu üstlenecek.

Etkinlikte Monáe, Porter, lezbiyen Kanadalı şarkıcı Deborah Cox, Brezilyalı sanatçı Luisa Sonza, eşcinsel oyuncu Wilson Cruz, drag sanatçısı Miss Richfield 1981 ve diğer sürpriz isimler yer alacak.

Bütün bunlara ek olarak bu yılki yürüyüş daha çok önem taşıyor. Çünkü bu yıl yapılacak yürüyüş, geleneksel Pride yürüyüşünün 50. yılını kutlayacak. New York geçtiğimiz sene Stonewall İsyanı’nın 50. yıldönümünü World Pride ile kutlamıştı.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

33 Paylaşımlar
Paylaş33
Tweetle
Paylaş
Pin