İlk Buluşmada Ne Giymeliyiz?

 İlk Buluşmada Ne Giymeliyiz?
Digiqole ad

İlk buluşmada ne giyilmesi gerektiği, her zaman bir soru işareti olmuştur.

Bu his tanıdık geliyorsa merak etmeyin, yardım için buradayız! Rahatlık, ciddiyet, güzellik… Neyi önceliklendireceğiniz elbette size kalmış.

Hepsinden önce, giydiğiniz kıyafetlerin temiz olduğundan emin olun. 

İlk buluşmaya gereğinden fazla efor göstermemelisiniz. Bizim tavsiyemiz, ilk buluşmaya her zaman favori kıyafetlerinizle gitmeniz. Siz “bunları da çok giydim” diye düşünseniz de, buluşacağınız kişi sizi ilk defa görüyor ve bu düşünce aslında bir anlam ifade etmiyor. 

Rahat hissettiğiniz kıyafetlerin içinde olmak, size özgüven de verecektir. 

Tabii yapacağınız aktiviteye göre seçmeniz gereken kıyafetler olduğu gerçeği değişmiyor. 

Tarz & rahat

Bir kulübe, bowlinge ya da dışarıda yemek yemeye gidecekseniz rahat ve şık bir şeyler tercih etmenizi öneriyoruz. Zira böyle aktiviteler hem rahat olmayı hem de güzel görünmeyi gerektirir.

Dikkat çekici

Diyorsanız ki küçük dağları ben yarattım, hakkını verin! Özgüveninizi gösteren bir kombin de her zaman aklınızın bir köşesinde dursun. Pub’a, bara, dans etmeye gidecekseniz iyi bir seçim olacaktır.

Rahat bir sweatshirt ve kot pantolon

Eğer sürekli oturup kalkmanızı gerektirecek bir aktivite yapacaksanız, bu hareketliliği kaldıracak rahatlıkta bir şeyler giymeniz daha akıllıca olur. Zira kırışmış bir gömlekle, şekli şemali kaymış bir pantolonla gezmek istemezsiniz. 

Sıcak tutacak bir ceket

Eğer buluşmanızın büyük bölümünü dışarıda geçirecekseniz – açık hava sineması olur, dışarıda kahve içmek olur artık size kalmış – üşütmeyeceğinizden emin olmalısınız. Tabii ceket tek başına giyilecek bir parça değil, kombininizin geri kalanıyla uyumlu olmasına da dikkat etmelisiniz.

 Ateşli

Hatırlatma niyetine bir ufak tavsiye, havada aşk kokusu alıyorsanız, cesur ve seksi giyinmekten korkmayın 😉

En sevdiğiniz kıyafetiniz

Eğer biraz daha süslü püslü bir ilk buluşma gerçekleştirecekseniz, ortama uygun giyinmelisiniz. Elbette rahat giyinmek güzel, fakat bir restoranın kapısından dış görünüşünüz nedeniyle geri döndürüldüğünüzü düşünenize, üzücü olurdu. 

Böyle bir durumla karşılaşmamak için gideceğiniz yeri önceden araştırın ve nasıl bir tarz gerektiğini iyi çalışın. Muhtemelen akıllı, şık ve derli toplu gözükmek isteyeceksiniz. Fakat bu noktada da şunu sormak lazım, ilk buluşmada bu kadar kasmaya gerek var mı?

Günlük

Bize kalırsa herkes ilk buluşmasını böyle giyinebilecek şekilde ayarlamalı. Rahat, uğraştırmıyor, keyifli ve kolay. 

Hazırlanırken göz önünde bulundurulması gerekenler

En önemlisi, keyif almak. Süreçten keyif alın. Kendinize zaman tanıyın ve aceleye getirmek için uğraşmayın. En sevdiğiniz şarkıları açın ve işe koyulun.

Makyaj yapacaksanız, giyinmeden önce  halledin. Harika bir kombin ayarladıktan sonra üstüne başına boya bulaştırmak kadar kötü bir his yok.

Ayrıca, aksesuarları da gözardı etmeyin. Kolye, küpe, yüzük, bileklik ya da saat… Ufak dokunuşlar mükemmeliyetin anahtarıdır!

Son olarak, ilk buluşmasına hazırlanan herkese bol şans ve iyi eğlenceler!

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin