fbpx   .  

İlk LGBTİ+ Cruise Gemisi Gelecek Sene Demir Alıyor

P&O Avustralya, konferanslar, eğitici ve ruhani etkinlikler, eşcinsel düğünler ve payetleri de içeren ilk LGBTİ+ Pride gezisinin önümüzdeki yıl denize açılacağını duyurdu.

4 Kasım 2022’de Sidney’den yola çıkacak olan üç gecelik gemi yolculuğu, LGBTİ+ topluluğu ve arkadaşları, aileleri ve müttefikleri için bir “kutlama hafta sonu” olacak ve “çeşitliliği ve sonsuz çeşitlilikteki yetenekli sanatçılar, göstericiler ve eğitimcileri gururlandıracak.”

 

Avustralya’nın en uzun süredir devam eden HIV yardım kuruluşu Bobby Goldsmith Foundation ve ilk Queer Screen @ Sea Film Festivali’ni düzenleyecek olan Queer Screen de dahil olmak üzere, Avustralya LGBTİ+ kuruluşları gemide olacak.

Gemide ayrıca Amerika’nın Got Talent yıldızı ve kendi deyimiyle “uluslararası süperstar, seks sembolü, akordeonist ve Berlinli çocuk” Alman Hans’ın yer aldığı “bol tüylü, payetli ve gösterişli” bir kuir eğlence dizisi de yer alacak. 

Gemi gezisi aynı zamanda LGBTİ+ spor yıldızlarını ve dünyanın ilk açık eşcinsel kızakçısı Simon Dunn ve kuir Avustralyalı rugbi ligi oyuncusu Meg Ward gibi “çeşitlilik öncülerini” de ağırlayacak.

Kruvazörler, eğlencenin ve aktivitelerin tadını çıkarmanın yanı sıra evlenebilecek veya gemide yeminlerini yenileyebilecekler. 

Cruise şirketinin başkanı Sture Myrmell şunları söyledi: “P&O Cruises, uzun süredir çeşitlilik ve kapsayıcılığın destekçisi, evlilik eşitliğini savunuyor ve Down Sendromlu dünyanın ilk profesyonel yetişkin süper modeli Madeline Stuart gibi kapsayıcılık kampanyacılarıyla birlikte çalışıyor. 

“Açılış Gurur gezimiz, çeşitlilik ve kapsayıcılığa olan güçlü bağlılığımızın bir başka yansımasıdır ve bunu 2022 tekliflerimize dahil etmekten gurur duyamazdık.”

P&O yöneticisi Chris Rich şunları ekledi: “Gurur gezisindeki konuklar dersler, eğitici ve ruhani etkinlikler, eşcinsel evlilikler ve yeminlerin yenilenmesi yoluyla sevgi, şefkat, saygı ve anlayış temalarını kutlayabilecekler.”

Pride Gezisi biletleri 7 Nisan 2021’de satışa çıkıyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.