fbpx   .  

The Witcher: Geralt Kuir Mi?

The Witcher gerçekten şu anda baktığınız her yerde. 

Sürükleyici fantastik dünyayla ilk kez en çok satan kitaplarla, oyunlarla ya da son olarak Henry Cavill’in başrolünü oynadığı yüksek bütçeli dizilerle tanışmış olsanız da muhtemelen anında seriye bağlanmışsınızdır.

 

Henry Cavill’in Geralt of Rivia rolünü oynadığı dizi, tıpkı romanlar gibi, Kıta olarak bilinen kurgusal, ortaçağ esintili bir kara kütlesinde geçiyor. Ana destan öyküsünden önce geçen The Last Wish ve Sword of Destiny kitaplarına dayanan TV şovu, tartışmalı bir şekilde oyunlardan daha politik. Canavarlar azaldıkça ve Kıtanın siyaseti daha yoğun hale geldikçe, tipik olarak tarafsız Geralt, kader tarafından bir taraf seçmeye zorlanacak. 

İlk sezon Aralık 2019’da yayınlandı ve Netflix, 2021’de sekiz bölümlük ikinci bir sezonun yayınlanacağını duyurdu. Netflix’in 2. Sezon açıklamasına göre bu yeni sezon, The Witcher serisinin ilk resmi kitabını ele alacakmış gibi görünüyor. Çok fazla bilgi vermeden Netflix’in merakla beklenen devam filmi hakkında söyledikleri ise şu şekilde:

“Yennefer’in hayatını Sodden Savaşı’nda kaybettiğine inanan Geralt of Rivia, Prenses Cirilla’yı bildiği en güvenli yere, çocukluk evi Kaer Morhen’e getiriyor. Kıtanın kralları, elfleri, insanları ve şeytanları onun duvarlarının dışında üstünlük için çabalarken, kızı çok daha tehlikeli bir şeyden korumak zorundadır: içinde sahip olduğu gizemli güç”. 

Peki Geralt kuir mi? 

Bunun cevabı … olabilir? Hem kitaplara hem de video oyununda asıl sevgilisi, Vengerberg’li güçlü büyücü Yennefer’dir, ancak pek çok hayran Geralt ile Jaskier arasındaki cinsel kimya hakkında spekülasyonlarda bulundular.

Netflix uyarlamasında dizi, Jaskier’in (Joey Batey tarafından canlandırılan) gerçekten kuir olup olmadığını asla açıkça belirtmiyor, ancak açık olan, LGBTİ+ izleyicilerinin en azından onun kuir kodlu olduğuna inandığı. İlk sezonda Jaskier, Geralt’ı kayıp bir köpek yavrusu gibi takıntılı bir şekilde takip eder, onu övmek için şarkılar söyler ve aynı zamanda gerektiğinde korumasına güvenir. 

Ve altıncı bölümde, Bard’ın Geralt’ın Yennefer’e olan romantik ilgisini onaylamadığı netleştikten sonra çift bir tartışma bile yaşıyor. Bir de Jaskier’in kullandığı belirli bir dil var. Bir “arkadaş” ne sıklıkla şöyle bir şey söylerdi, ‘Oh, genellikle yabancıların güzel poponuza papatya sürmesine izin mi verirsiniz?”

İkinci sezonun çekimlerini yeni tamamlayan hayranlar, diziden ne bekleyeceklerini tahmin ediyorlar. Görünürde bir çıkış tarihi veya fragman belirtisi olmadığından, Geralt ve Jaskier’ın aralarında bir şey olup olmadığını bekleyip görmemiz gerekecek. Değilse de o banyo sahnesini her zaman tekrar izleyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.