İlk LGBTİ+ Sanal Gerçeklik Kanalı, Pride Ayına Özel Yayında Olacak

 İlk LGBTİ+ Sanal Gerçeklik Kanalı, Pride Ayına Özel Yayında Olacak
Digiqole ad

İlk LGBTİ+ kablolu ağ kanalı, canlı yayın platformu Littlstar ile ortaklığı dahilinde kuir topluluğuna özel, ‘ilk sanal gerçeklik kanalı’ unvanıyla bu Pride sezonunda yayında olacak.

PlayStation 4, PlayStation VR, iOS ve Android TV gibi cihazlardan ulaşılabilen Revry isimli platform sayesinde seyirciler VR (sanal gerçeklik) deneyimi yaşayabilecek. Seyircilerin sanal gerçeklik seti yoksa, televizyon veya PlayStation 4 vasıtasıyla canlı yayına erişebilecekler. Ayrıca seyirciler, Pride ayında birçok etkinlik ertelendiği ya da iptal olduğu için evde kalsa da bu tarz etkinlikleri The Revry’den izleyebilecek.

Bu yıl yapılacak Global Pride 2020, Revry’de canlı olarak yayınlanacak. Global Pride 2020’de birçok sanatçı, aktivist, gazeteci ve müzisyen yer alacak. Etkinlik 27 haziranda başlayacak ve hafta sonu boyunca devam edecek.

Global Pride’ın gerçekleşmesi için dünya çapında 500’den fazla LGBTİ organizasyonu, Revry’e içerik iletti. Bu içerikler arasında Joe Biden, Nancy Pelosi, Justin Trudeau, Leo Varadkar gibi politikada önemli isimlerin mesajları yer alıyor. Ayrıca Laverne Cox, Adam Lambert, Kesha, Olivia Newton John, Deborah Cox ve Todrick Hall gibi sanatçıların da içerikleri bulunuyor. Global Pride 2020’de, Pussycat Dolls, Rita Ora, Bebe Rexha, Stephen Fry, Leslie Jordan ve Joanna Lumley gibi isimlerin konuşma yapması planlanıyor.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

28 Paylaşımlar
Paylaş28
Tweetle
Paylaş
Pin