İngiltere Başkanı Boris Johnson Kapalı Alanlarda Sevişmenin Yasaklandığını Doğruladı

 İngiltere Başkanı Boris Johnson Kapalı Alanlarda Sevişmenin Yasaklandığını Doğruladı
Digiqole ad

İngiltere Başbakanı Boris Johnson 2. Seviye yasaklara tabi olan farklı bölgelerde yaşayan çiftlerin kapalı alanlarda sevişmelerinin yasaklandığını doğruladı.

Evening Standard gazetesinin haberine göre Downing Street temsilcileri verdikleri brifingde çiftlerin dışarıda buluşmakta özgür olduklarını, ancak yine de önlemlere uymaları gerektiğini ifade etti.

Sağlık ve Sosyal Bakım Dairesi görevlileri PinkNews’a söylediğine göre ‘oturmuş ilişkilerdekiler’ bile bazı kurallara tabi olarak görüşebilecek.

Farklı yasak seviyelerine tabi sevgililer kendilerini zor bir durumda bulmuşken, cinsel sağlık uzmanları aylardır söylediklerini yineliyorlar:

‘En güvenli cinsel partner kendinizsiniz.’

Yeni pandemi politikaları kapsamında, ilk seviye ülkenin en güncel yasaklarını ikiye katlıyor. İkinci seviye yasaklar farklı ev halklarından bireylerin birlikte kapalı alanlarda zaman geçirmesini engelliyor. Üçüncü seviyeyse barlar, publar, spor salonları gibi hayati görülmeyen işletmeleri kapatsa da okullar ve devlet dairelerinin ne olursa olsun açık kalacağı ifade edildi.

Downing Street’ten bir yetkilinin açıklamasına göre ‘Uygulamaya konan yasakların sebebi evler arasındaki bulaş zincirini kırmak ve bilimsel tavsiye kapalı alanlarda bulaşın daha fazla olduğu yönünde.’ Ancak ikinci yasak seviyesindeki bölgelerdeki çiftler dışarıda buluşabilir. Bu hafta yayınlanan yönergeye göre farklı hanelerden insanların karışmamasıyla ilgili yasak sadece kapalı alanları kapsıyor.

Terrence Higgins Trust’ın Tıbbi Müdürüyse PinkNews’a,

‘Temel tavsiyemiz, pandemi süresince en güvenli cinsel partnerin kendiniz ya da ev halkınızdan biri olduğu,’ dedi.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

26 Paylaşımlar
Paylaş26
Tweetle
Paylaş
Pin