İngiltere, Eşcinsel Dönüşüm Terapisini Kaldırmaya Hazırlanıyor!

 İngiltere, Eşcinsel Dönüşüm Terapisini Kaldırmaya Hazırlanıyor!
Digiqole ad

İngiltere’nin başbakanı Boris Johnson, eşcinsel dönüşüm terapilerinin ‘modern bir toplumda ve ülkelerde yeri olmadığını’ söyledi.

Bu sözlerinin ardından Johnson, eşcinsel dönüşüm terapilerinin İngiltere’de kaldırılmasının sözünüde verdi.

Başbakan, 20 Temmuz 2020 tarihinde BBC News ile yaptığı konuşmada insanların cinsel yönelimini terapi veya danışma yoluyla değiştirmeye veya bastırmaya çalışan eşcinsel dönüşüm terapilerinin ‘modern bir toplumda ve ülkelerde yeri olmadığını’ söyledi.

Johnson,

“Yapacağımız şey, bu pratiğin nerelerde yapıldığını, ne kadar yaygın olduğunu ve nasıl engellenebileceğini öğrenmek üzerine çalışmak olacak,” dedi.

2017 yılında o zaman başbakan olan Theresa May, transseksüel bireylerin yasal olarak tanınmasını kolaylaştıracak bir yasa tasarısı ileri sürmüştü. Fakat bu yılın başlarında hükümetin bu planları askıya almayı düşündüğü ortaya çıktı. Bu yüzden Başbakan Johnson’ın söyledikleri hoş karşılansa da hükümetin transseksüel topluluğuna karşı vermiş olduğu sözleri tutup tutmayacağı bilinmiyor. Çünkü LGBTİ+’lere eşit hakların verilmesi tartışmaya açık bir konu değildir, bunlar insan haklarıdır ve verilmesi gerekmektedir.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

48 Paylaşımlar
Paylaş48
Tweetle
Paylaş
Pin