İngiltere, Kanada ve Avrupa Birliği Büyükelçileri, Irak’ta LGBT Bayrağı Dalgalandırdı!

 İngiltere, Kanada ve Avrupa Birliği Büyükelçileri, Irak’ta LGBT Bayrağı Dalgalandırdı!
Digiqole ad

Bağdat’ta LGBT bayrağı dalgalandırıldıktan sonra Iraklı bir lider, LGBT’lere ‘psikolojisi bozuk’ dedi.

İngiltere, Kanada ve Avrupa Birliği büyükelçileri, Dünya Bankası’nın da katılımıyla geçtiğimiz günlerde Irak’ın başkenti Bağdat’ta LGBT bayrağını gururla dalgalandırdı. Bu hareket, Uluslararası Homofobi, Bifobi ve Transfobi Karşıtlığı Gününü (17 Mayıs) kutlamak amacıyla yapıldı.

Fakat Irak dışişleri bakanlığı, büyükelçilerin yapmış olduğu bu hareketle Müslüman Irak ulusunun ‘kutsal dini duygularını’ mahvettiğini iddia etti.

Siyasi bir koalisyonun başkanı Hadi al-Amiri, yapılan bu hareket için, “Çirkin ve yersiz,” dedi. “Avrupa Birliği, İngiltere ve Kanada’nın büyükelçilerinin eşcinsel bayrağıyla yaptıkları, Irak halkının gelenek ve göreneklerini ihlal eden çirkin ve yersiz bir eylemdir.”

Al-Amiri daha da ileri giderek ülkelerin hükümetlerinden büyükelçilerini kovmasını istedi. Irak parlamentosunda yer alan ve din insanlarından biri olan Mukteda el-Sadr ise hükümetlerin harekete geçmesi çağrısında bulundu. LGBT bayraklarının dalgalandırılmasına karşı konuşan el-Sadr, LGBT’lerin zihinsel hasta olduğunu, tedaviye ve rehberliğe ihtiyaç duyduklarını söyledi.

Siyasi bir hareketin lideri olan Shadrist ise geçtiğimiz mart ayında LGBT’leri korona virüsün sebebi olmakla suçlamıştı.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

105 Paylaşımlar
Paylaş105
Tweetle
Paylaş
Pin