Instagram, Eşcinsel Dönüşüm Terapisi Reklamlarını Yasaklayacağını Duyurdu

 Instagram, Eşcinsel Dönüşüm Terapisi Reklamlarını Yasaklayacağını Duyurdu
Digiqole ad

Instagram, platformundan eşcinsel dönüşüm terapisi reklamlarını kaldıracağını duyurdu ve bizce bu hareket, büyük bir ‘beğeniyi’ hak ediyor. Sosyal medya devi, zalim pratiklerle bağdaştırılan ve LGBTİ+ bireylerin cinsel yönelimini veya cinsel kimliğini değiştirmeye çalışan her türlü unsuru yasaklayacak.

Instagram’da kamu politikası yöneticisi olan Tara Hopkins, BBC ile yaptığı röportajda neden bu adımları attıklarını açıkladı. 

“İnsanların cinsel yönelimine veya cinsiyet kimliğine yönelik saldırılara izin vermiyor ve eşcinsel dönüşüm terapi reklamlarını engelleyecek biçimde ilkelerimizi güncelliyoruz.”

Kate, “İlkelerimizi her zaman inceliyoruz, her zaman uzmanlara ve kişisel deneyimler yaşamış bireylere danışıyoruz,” diye ekledi. 

Hareket, İngiltere hükümetinin eşcinsel dönüşüm terapilerini yasa dışı hale getirme baskısı sırasında geldi. 

Harry Hitchens ve Matthew Hyndman isimli iki arkadaş tarafından başlatılan “Ban Conversion Therapy (Eşcinsel Dönüşüm Terapileri Yasaklansın)” isimli yeni kampanya, hükümeti harekete geçirmeyi planlıyor.

10 Temmuz 2020 Cuma tarihinde Eşitlik Bakanı Liz Trust’a gönderilen açık mektupta Elton John, Dua Lipa ve Jade Theilwall gibi bazı ünlü isimlerin imzaları da bulunuyordu.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

54 Paylaşımlar
Paylaş54
Tweetle
Paylaş
Pin