Instagram’ın CEO’su Adam Mosseri: Instagram Beğenilerini Gizlemeye Başladık

 Instagram’ın CEO’su Adam Mosseri: Instagram Beğenilerini Gizlemeye Başladık
Digiqole ad

Instagram’ın CEO’su Adam Mosseri’nin cuma günü yaptığı açıklamada, Instagram’ın ABD’deki bazı kullanıcıları için beğenileri gizlemeye başladıklarını duyurdu.

WIRED25 festivalinde konuşan Mosseri şunları söyledi:

“Bu yenilik, geleceğe ilişkin deneyimlere, konuşmalara ve teknolojinin yararı için kullanıma odaklanacak.”

Mosseri WIRED’a, bu adımın amacının interneti daha güvenli bir yer olmasını sağlamak ve gençlere yardım etmek olduğunu söyledi.

“Atılacak adım daha çok gençlerle ilgili. Fikir, Instagram’ın onlara yaptığı baskıyı azaltmaya, aralarındaki rekabeti en aza indirmeye, sevdikleri insanlarla bağlantı halinde olmaları için daha çok olanak sağlamaya ve onlara ilham vermeye odaklanıyor.”

WIRED’a göre şirket, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda, Japonya, İrlanda, İtalya ve Brezilya gibi diğer ülkelerde “beğeni” sayılarını kaldırarak testler yapıyor. Mosseri, ABD’de bu testlerin “insanların küçük bir bölümünü dahil edecek” şekilde başlayıp daha sonra genişletileceğini söyledi.

Teste dahil edilen kullanıcılar, diğer kullanıcıların aldığı beğenileri görmeyecek, ancak kendi fotoğraf ve videolarında gelen beğenileri görebilecekler.

Yapılan araştırmalara göre bu adım, insanların içlerinde barınan rekabet ve öfke duygusunu azaltarak daha sağlıklı bir ortam meydana getirecek ve kullanıcılar daha mutlu olacak.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

30 Paylaşımlar
Paylaş30
Tweetle
Paylaş
Pin