İnternetten Erişebileceğiniz Lezbiyen Temalı 5 Kısa Film

 İnternetten Erişebileceğiniz Lezbiyen Temalı 5 Kısa Film
Digiqole ad

Geçtiğimiz yıllar boyunca Hollywood, LGBT karakterlerini temsil etmek için çığır açan filmler yaptı. Bunlar arasında Carol, Moonlight ve Love, Simon gibi filmler bulunuyordu.

Fakat film endüstrisinin günlük hayatta karşılaştığımız çeşitliliği yakalaması biraz uzun sürdü. Film yapımcıları ve yazarlar, kısa filmler aracılığıyla anlatılmayan LGBT hikayelerini gün yüzüne çıkarabilme şansını elde etti.

Bu içeriğimizde internetten erişebileceğiniz lezbiyen temalı 5 kısa filmi sizler için derledik. İyi seyirler. 

Forward Thinking (2018)

Bu dört dakikalık kısa film, 1990’larda geçmektedir ve lezbiyen bir çifti konu almaktadır. Çift, aşk ve toplumun eşcinselliği görüş açısı olmak üzere ikiye ayrılmıştır. Başkalarının ne düşüneceğini umursamadan birlikte olmaya devam etmeliler mi? Ya da onlardan bekleneni yapmalılar mı? Muhteşem oyunculuklar barındıran Forward Thinking, LGBT haklarının zaman içerisinde nasıl geliştiğini başarılı bir şekilde gösteriyor.

Say Won’t Let Go (2017)

Bu kısa filmin YouTube’da 1.2 milyondan fazla görüntülenmesi bulunmaktadır ve kuir izleyiciler arasında başrollerde Latin kadınlar olduğu için (film endüstrisinde sık rastlanan bir şey değildir) çokça konuşulmuştur.

Sunflowers (2019)

Tessa Kennedy tarafından yazılan ve düzenlenen Sunflowers, iki farklı ırktan lezbiyen bir çiftin (Rebecca Graham’ın canlandırdığı Carrie ve Tessa Kennedy’nin canlandırdığı Lily) kısa ama tatlı hikayesini başarılı bir şekilde anlatıyor. Bu kısa film yoğun bir şekilde şiirsel olma özelliği taşımaktadır ve temiz hava solumak gibidir. Sunflowers’ta hiçbir çatışma yer almıyor, sadece aşk bulunuyor.

Unaligned (2019)

Unaligned, 20 yaşındaki üniversiteli bir kızı ve eski bakıcısını konu edinmektedir. Bu kısa film hem ateşli hem de kalp kırıcıdır ve 29 dakika içerisinde başarılı şekilde oluşturulmuş bir hikayeyi anlatabilmektedir. Kesinlikle izlemelisiniz.

Warmish (2017)

Braxie Jacobson tarafından yönetilen Warmish, Parker ve Ellie isimli iki kızı konu ediniyor. Bir yıl sonra bir araya gelen çift, ilişkilerini daha ileriye taşımak istemektedir fakat nasıl yapacaklarını bilemez. Warmish, YouTube’da 14 milyon görüntülenmeyi geçti. Yapılan yorumlar çiftin lezbiyenleri ne kadar iyi temsil ettiğini belirtti.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

93 Paylaşımlar
Paylaş93
Tweetle
Paylaş
Pin