fbpx   .  

İrlanda’daki Eşcinsel Evliliği Destekleyen Yaratıcı Lego Afişler

copİrlandalı seçmenler 22 Mayıs’ta eşcinsel evliliğin yasal olup olmaması konusunda sandığa gidiyor. Oyların “evet” ağırlıklı çıkması durumunda, İrlanda, oylama ile eşcinsel evliliği kabul eden ilk ülke sıfatını kazanacak.

22 Mayıs’ta İrlanda’da gerçekleşecek tarihi oylama için İrlanda vatandaşları, eşcinsel evliliğe karşı duran ve bu evlilik tipini onaylayan yüzlerce afiş hazırladılar. İrlandalı fotoğrafçı Debbie Hickey, hazırladığı eşcinsel evliliği destekleyen “Sandıkta evet de” konseptli ve lego temalı afişleri fotoğrafladı.

Lego figürleri kullanarak hazırlanmış ve eşcinsel evliliği destekleyen afişlerin parlak bir fikrin ürünü olduğu aşikâr. Hickey’in tasarımları oldukça başarılı ve kült figürler ile harmanlanmış.

 

İrlandalılar 22 Mayıs’ta gerçekleşecek oylamaya gözlerini dikmiş durumda. İrlanda’daki önemli isimlerin, firmaların ve siyasi partilerin eşcinsel evliliğin onaylanmasına karşı yürüttüğü kampanyalar yüzünden eşitlikçi aktivistler oldukça endişeli. 22 Mayıs’ta sandıktan “evet” oyu çıkması halinde ise tarihte bir ilk gerçekleşecek ve eşcinsel evlilik halkın oyu ile onaylanacak.

Yazar: Burak Avşar
GAIA Dergi
Kaynak: BuzzFeed

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.