fbpx   .  

İspanyol Doktor Önce Korona Virüsünü Yendi Sonra Mr. Gay World Unvanını Kazandı!

MetroWeekly’e göre 30 yaşındaki İspanyol Doktor Francisco José Alvarado, geçtiğimiz mart ayında korona virüse yakalandı. Doktor, Redaccion Medica ile röportajında semptomları 10 Mart tarihinde göstermeye başladığını söyledi.

 

Alvarado, yaptığı röportajda,

 

“Hastanede görevdeyken semptomları fark etmeye başladım, kuru bir öksürükle başladı. Genel olarak hastanede kaos ortamı hakim olduğu için pek de dikkat etmedim.” Dedi.

Alvarado, zamanla kaslarında ağrılar hissetmeye başladı. Fakat ağrılarını zorlu şartlarda çalıştığı için yorgun hissetmesine bağladı.

“Ağrıların sebebinin semptomlar yüzünden mi yoksa iş zorluğundan mı kaynaklı olduğunu anlamak zordu,” diye açıkladı.

Doktor, 12 Mart tarihinde korona virüs testi oldu ve sonucu pozitif çıktı. Ardından 19 gün boyunca dairesinde karantinada kaldı. Semptomların sadece altı gün sürdüğünü söyledi.

Alvarado, 31 Mart tarihinde yaptırdığı korona virüs testinden negatif sonuç alınca işinin başına döndü. İşe döndükten sadece birkaç gün sonra şok edici bir haber aldı.
3 Nisan tarihinde kendisine Mr. Gay World unvanı verileceğini öğrendi.

“Haberi aldığımda sağlık merkezindeydim,” dedi.

Geçtiğimiz sene unvanı Filipinler’den Janjep Carlos almıştı. Fakat bu sene korona virüs sebebiyle yarışma 2021’in mart ayına ertelendi. Buna rağmen organizasyon, Mr. Gay World unvanını geçen sene yarışmada ikinci olan Alvarado’ya verme kararı aldı.

Mr. Gay World’ün başkanı, sahibi ve kurucusu Eric Butter yarışma hakkında şunları söyledi;

“Bu seneki yarışmayı 2021’ye erteleyecek olmamız çok üzücü bir durum. Yine de daha güçlü ve güzel bir şekilde geri döneceğiz. Yarışma Johannesburg’de 21 ve 28 Mart 2021 tarihleri arasında yapılacak. Ayrıca yarışmanın tekrar Johannesburg’de yapılacak olmasından dolayı da heyecan duyuyorum. İlki 2012 yılında yapılmıştı ve en iyi Mr. Gay World etkinliklerinden biriydi.” 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.