fbpx   .  

İsveç Belediyesinden Gökkuşağı Havuzu

İsveç’te belediyeye bağlı bir yüzme havuzunda çalışanlara LGBT eğitimi verildi, soyunma odalarına cinsiyetsiz “esnek oda” eklendi.

Başkent Stockholm’ün banliyösü olan Sundbyberg belediyesine bağlı yüzme havuzu, yeni açtığı cinsiyetsiz soyunma odası ile İsveç LGBT (lezbiyen, gey, biseksüel, trans) Hakları Federasyonu RFSL’den sertifika aldı.

 

Yüzme havuzunda “esnek oda”, LGBT eğitimi, gökkuşağı mozaiği…

Ülkenin LGBT sertifikalı ilk yüzme havuzundaki yeni soyunma odası, cinsiyet kimlikleri, engellilik durumları ya da dinî inançlarından ötürü kadın ve erkek soyunma odalarını kullanmak istemeyen kişiler için hazırladı.

Tek bir seferde yalnızca bir kişinin kullanabileceği yeni soyunma odasına “esnek oda” adı verildi. Çalışanlarının cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği eğitimi aldığı yüzme havuzunun çocuk bölümünde gökkuşağı renkleriyle süslenmiş bir mozaik bulunuyor.

Belediye Başkanı kapsayıcılığı hedefliyor

Sundbyberg Belediye Başkanı Jonas Nygren, yeni projelerini “Bir sonraki adım kreş, yaşlı bakımı ve okulları nasıl daha kapsayıcı ve açık bir hale getireceğimiz olacak” sözleriyle duyurdu.

Kapsayıcı havuzun açılışı, dans ve şarkılarla 31 Ocak’ta yapıldı.

RFSL, LGBT’lere iyi bir çalışma ortamı ve hizmet sunan işyerleri ve örgütlere 2008 yılından beri sertifika veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.