İtalyan Savcı: Eşcinsel Erkekler Artık Mafyaya Girebiliyor

 İtalyan Savcı: Eşcinsel Erkekler Artık Mafyaya Girebiliyor
Digiqole ad

Bugünün garip ama gerçek haberlerinde üst düzey bir İtalyan savcı, eşcinsellerin en olası olmayan yerlerde bile kabul gördüğünü açıkladı.

Yaşamını ve kariyerini mafya suçlarına ve organizasyonlarına karşı adamış olan Nicola Gratteri, son zamanlarda birçok eşcinsel mafya üyesiyle karşılaştığını geçtiğimiz günlerde düzenlenen bir basın toplantısında paylaştı. DailyMail’e göre Calabria’daki mafya karşıtı araştırmacı, mafyanın da toplumla birlikte gelişmekte olduğunu söyledi.

Ama bir savcı bunları nasıl bilebilirdi? Gratteri, bir suç patronuyla genç bir teğmen arasında geçen “tutkulu” mektupların eline geçtiğini söyledi. Ayrıca, mafya ayak askerlerinin “travesti barlar” olarak adlandırdıkları şeylere gitmekten hoşlandıklarını ortaya çıkaran telefon konuşmalarına kulak misafiri oluğunu açıkladı. Bunlara ek olarak, bir mafya babasının oğlunun Lady Godiva isminde bir drag olduğunu bildirdi.

LGBT hakları konusunda birkaç engel kalmasına rağmen, İtalya nispeten LGBT dostu bir ülke olarak kabul ediliyor ve LGBT hakları konusunda halk, oldukça liberal bir tutum takınıyor.

Ancak bu noktaya ulaşmak İtalya halkının çok zamanını aldı. Halk bir zamanlar homofobikti ancak İtalya suç çetesi halktan daha da fazla homofobikti. Eşcinsel olmak, ortaya çıktığı durumda ölüm tehlikesi barındıran bir sırdı.

Ancak Gratteri’nin de söylediği gibi İtalyan suç örgütleri eşcinsel üyelerin lehine zaman içinde değişti. Eşcinseller artık en tehlikeli yerlerde bile ‘kabul edilebilirlik, kapsayıcılık’ buluyor.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

64 Paylaşımlar
Paylaş64
Tweetle
Paylaş
Pin