Rusya’da 7 Erkek Tarafından Homofobik Saldırıya Uğrayan Genç Kız Hastanelik Oldu

 Rusya’da 7 Erkek Tarafından Homofobik Saldırıya Uğrayan Genç Kız Hastanelik Oldu
Digiqole ad

St. Petersburg’da genç bir kız, 7 erkek tarafından saldırıya uğradı. Saldırının homofobi yüzünden olduğu iddia edildi ve saldırıya maruz kalan genç kız ağır yaraları nedeniyle hastaneye kaldırıldı.

18 yaşındaki Ekaterina Lyskh ve kız arkadaşı Alina, yedi kişilik bir erkek grubu tarafından homofobik hakaretler edilmeden önce Rus kentinin sokaklarında bir grup arkadaşıyla beraber yürüyordu.

Sözlü saldırının ardından yakınlardaki bir kafeye kaçan Alina, güvenliği uyarmaya çalıştı ve arkadaşlarından biri o sırada saldırıya uğradı.

Alina, Paper’a şöyle anlattı:

“Bize yakınlaşarak cebimizde ne olduğunu sordular. Yürümeye devam etmeye çalıştık ama adamlar bizi engelledi. Yine de bir tür kafeye kaçmaya başardık. Güvenliği aramaya çalıştım ama yeterince zamanım olmadı.”

İddialara göre, Ekaterina erkeklerin neden onları taciz ettiğini öğrenmek için peşlerinden koştu ve sonra yüzüne ve kafasına birden fazla darbe aldı.

Genç kız, yaşadığı sarsıntı nedeniyle hastaneye kaldırıldı ve ağzının kenarına dikiş atılması gerekti. Polis, olay yerinden hemen kaçan saldırganları henüz yakalayamadı.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

53 Paylaşımlar
Paylaş53
Tweetle
Paylaş
Pin