İzleyin: 10.000’den Fazla Köpeğin Hayatını Kurtaran Eşcinsel Çift İle Tanışın

 İzleyin: 10.000’den Fazla Köpeğin Hayatını Kurtaran Eşcinsel Çift İle Tanışın
Digiqole ad

Ron Danta ve Danny Robertshaw çifti yaklaşık 30 yıldır beraber ve çok uzun süredir köpekleri kurtarmak için uğraşıyorlar. Katrina Kasırgası yüzlerce evcil hayvanı evsiz bıraktıktan sonra, Güney Carolina’da bulunan çift, 2005’de çabalarını artırdı. New Orleans’tan yaklaşık 600 köpeği, onlara ömürlük yuva bulana kadar yetiştirerek korudular.

O günden beri, kendi evlerinde Danny & Ron’s Rescue adı altında, kar amacı gütmeden köpekleri yetiştiriyor, onlara bakıyor, besliyor, onlarla ilgileniyorlar. Aynı anda 71 köpeğe kadar baktıklarının olduğunu belirtiyorlar. 

Tahminlerine göre ise, o günlerden bugüne kadar yaklaşık 10.000 köpeği kurtardıklarını söylüyorlar. Muhteşem, değil mi…

NewNowNext’e konuşan Danta şunları söyledi;

“İşimizin bizi en çok mutlu eden tarafı ise; mutsuz olan köpeklerin kabuklarından çıktıktan sonraki evrimini izlemek ve onları iyi ailelere evlat edindiriyor olmamız.”

Çift, dört ayaklı konuklarını ailenin bir parçası gibi hissediyor; onları organik köpek mamalarıyla (kendi kaselerinde) besliyor ve onlara yeni bir evde yaşamaya yardımcı olmak için yataklarında uyumalarına izin veriyor. Danta ve Robertshaw, aynı zamanda, bölgedeki 48 yaşlı insanlara hayvan yiyecekleri ve malzemeleri tedarik ediyor ve veteriner hekimliği faturalarında yardımcı oluyorlar.

Tutucu bir bölgede yaşadıkları için; eşcinsel olmaları sebebiyle zaman zaman zor zamanlar geçirdiklerini ancak bu durumun 30 yıl içinde olumlu değişime uğradığını söylüyorlar.

“Geçtiğimiz 30 yılda bir çok şey iyiye gitti ancak hala kat edecek çok yolumuz var.”

Çift, kurtarma operasyonlarıyla meşgul olmadığı zaman; birlikte gösteri atlarını eğitiyor.

Evlerindeki minik misafirlerden dolayı bazen kendilerini misafir gibi hissetseler de, onların var olmadığı bir ev hayal etmek istemiyorlar. 

Film yapımcısı Ron Davis, Lifehouse in the Doghouse’da komple bir üretime yardımcı olmak için bir Kickstarter kampanyası yayınladı. Kampanyanın videosunu buradan izleyebilirsiniz;

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin