Penis Boyutu Kıskançlığı Seks Hayatını Öldürüyor!

 Penis Boyutu Kıskançlığı Seks Hayatını Öldürüyor!

Concept of a man with a big penis with a measuring tape in the hand

Digiqole ad

Erkeklerin penisleri hakkındaki hislerinin cinsel yaşantılarına nasıl bir etkisi olduğunu, 4000 erkeğin üzerinde inceleyen yeni bir araştırma, Archives of Sex Behaviour dergisinde (Uluslararası Seks Araştırma Akademisi’nin resmi yayın organı) yayınlandı. Araştırmaya göre; erkeklerin %27’si penislerinin sarkık görünümünden, %19’u ise erekte görünümünden hoşnut değil. Araştırmaya katılanların %14’ü ise penislerinin hiçbir görünümünden memnun değil.

Erkeklerin penislerinden memnuniyetsizlikleri cinsel yaşantılarına etki ediyor. Penislerinden memnun olanların %50’si haftada en az bir seks yaparken, memnun olmayanların %39’u bu durumda. Araştırmacıların vardığı sonuca göre; birisinin penisinden utanması, yatak odasında kaygıya ve seksten kaçınmaya yol açıyor.

Jockocracy: Queering Masculinity and Sport kitabında yayımlanan başka bir araştırmaya göre; sporcular, soyunma odasındayken başkalarının penisleriyle kendi penislerini karşılaştırdıklarını söyleyen röportajlar verdiler. Araştırmaya göre, erkek sporcular genelde birbirlerinin penislerine bakarak, kendi penislerinin diğerlerine oranla boyutunu ölçmeye çalışmanın yanında; insan çeşitliliğine daha antropolojik bir bakış açısıyla bakıyorlar veya bir oyuncunun sahadaki performansıyla penis boyutunu karşılaştırıyorlar.

Penis boyutunun, bir oyuncunun takım içerisindeki sosyal hiyerarşiyle (veya sahadaki başarısıyla) bir ilgisi yok gibi görünse de, daha büyük penisler bir maskülenlik sembolü olarak idolleştiriliyor.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

32 Paylaşımlar
Paylaş32
Tweetle
Paylaş
Pin