İzleyin: 4 Kısa Filmden Oluşan Bu Seri, Futbolu ve Eşcinselliği Anlatıyor

 İzleyin: 4 Kısa Filmden Oluşan Bu Seri, Futbolu ve Eşcinselliği Anlatıyor
Digiqole ad

Dünya, bazı ünlü futbolcuların eşcinsel olarak açılmasını bekliyor olabilir. Eşcinsel olarak açılmayan birçok futbolcu hala olsa da futbol camiasındaki cinselliği ve erkeklik algısını başarılı şekilde bir araya getiren kısa filmler var.

The Male Gaze: Strikers and Defenders isimli dört kısa filmden oluşan bu kısa film serisi, eşcinselliği ve futbolu, konusunda en Avrupai dört hikayeyi bir araya getirerek anlatıyor.

Kısa film serisi Amazon’dan, Vimeo’dan ve FilmDoo’dan izlenebiliyor. Filmdeki sahneler, geçtiğimiz aylarda Almanya, Fransa ve İngiltere’den gelmekte olan (ve size tanıdık gelebilecek) LGBTİ+ futbolunu gözler önüne seriyor. 

Peter Scott Lee tarafından yönetilen “Colours” isimli kısa film, genç futbol kulübünün bir üyesi olan Adam’ın hikayesini anlatıyor. Adam, en yakın arkadaşı Tom’un eşcinsel olduğunu öğrenen takım kaptanıyla mücadele etmek zorunda kalıyor. Kısa film serisinde, Harry Jarvis ve Netflix’in Sex Education dizisinin ikinci sezonunda Joe karakterini canlandıran George Somner yer alıyor.

Bu seride Laurent Lunetta’nın “Play it Like a Man”i isimli kısa filmi de bulunuyor ve bu kısa film, iki futbol oyuncusunu konu ediniyor. İkili, bir öğretmenin telefonunu çalar ve takım arkadaşlarının soyunma odasında çekilmiş fotoğraflarını görür. 

Seride yer alan “Islands” ise Ron Jager tarafından yönetildi ve Linus isimli genç bir futbolcunun yaşadıklarını anlatıyor. Linus, sınıf arkadaşına hissettiklerini anlatmakta zorlanır. Fakat Mr. Kruger isimli bir öğretmenle tanışınca her şey değişmeye başlar.

Fransız filmi “Through the Fields”da Pierre Prieur (Bizarre) birbirine göz kulak olması gereken iki üvey kardeşten birini canlandırıyor. Filmin konusuysa potansiyel bir aşkın doğması ve fark edilmemesi.

The Male Gaze: Strikers and Defenders’ın fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz:

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

28 Paylaşımlar
Paylaş28
Tweetle
Paylaş
Pin