Dünya Haberler

İzleyin: Andrew Garfield, Tony Ödülleri’nde LGBT’lere Övgü Yağdırdı

GMag
Yazar: GMag

Andrew Garfield, Prior Walter karakterini canlandırdığı Angels of America ile, Tony Ödülleri’nde yılın en iyi aktörü seçildi.

Ödülünü alırken yaptığı konuşmada, LGBT topluluğunu onore etti.

“Bir an geliyor, en değerli şeyin insan ruhu olduğunu anlıyorsunuz. Prior Walter karakterini canlandırma fırsatım olduğu için kendimi şanslı hissediyorum çünkü insan ruhunun en saf özelliklerini temsil eden bir karakter.”

“LGBT topluluğundan bahsetmeden geçmek olmaz. LGBT baskıya boyun eğmeyen bir ruhtur. İkiyüzlülüğe, aşağılamaya, dışlamaya karşı bir duruştur.”

Garfield Masterpiece Cakeshop’a da atıfta bulundu: “Hepimiz kutsalız ve birbirimize aitiz. İşte bu yüzden, kek isteyen herkes için bir kek pişirelim.”

Masterpiece Cakeshop, eşcinsellere kek satmasının önüne geçen kanunlara karşı yıllarca mücadele vermişti.

Angels in America’nın en iyi canlandırma ödülü aldığı gecede, Nathan Lane de en iyi performans ödülü aldı. Film beş farklı dalda daha aday gösterilmişti.

Geceye damga vuran anlardan biri de, Marjory Stoneman Douglas Lisesi öğrencilerinin Seasons of Love gösterisi yaptığı an oldu. Glee yıldızlarından Matthew Morrison’un sunduğu gösteri, izleyenleri mest etti.

Geçtiğimiz zamanda okula gerçekleştirilmiş olan silahlı saldırıda, 65 öğrenciyi dolaba saklayarak koruyan Melody Herzfeld ise mükemmeliyet ödülü aldı.

Yorum Yaz

0 Paylaşımlar
+1
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin