Ricky Martin: Çocuklarımın Gay Olmasını İsterim

 Ricky Martin: Çocuklarımın Gay Olmasını İsterim
Digiqole ad

Ricky Martin çocuklarının gay olmasını umduğunu açıkladı. Şarkıcı ve aktör, 2008 yılında ikiz babası olduktan sonra kamuoyuna açılmıştı.

Bu yılın başında The Daily Show’a yaptığı açıklamalarda ikizlerin doğumunu ‘dönüm noktası’ olarak nitelemiş ve “Bu iki güzelliğe nasıl yalan söyleyebilirim?” sorusunu kendine sorduktan sonra açılmaya karar verdiğini söylemişti.

Süperstar, yakın zamanda ABC’ye yaptığı açıklamalarda ise “Bilemiyorum, bunları konuşmak için erken ama açıkçası çocuklarım Gay olsun isterim” ifadelerini kullandı.

“Çok özel bir durum. Şimdilerde geriye dönüp bakıyorum da, saklanmam için hiç bir sebep yokmuş. Renkleri görüyorum, gökkuşağını görüyorum. Gökkuşağının neyi sembolize ettiğini tam anlamı ile hissedebiliyorum.”

Ricky, cinsel kimliğini saklayanlara ise kendileri ile barışmaları ve açılmaları yönünde çağrıda bulundu.

“Bunu her fırsatta dile getiriyorum. Keşke o açılma anını tekrar yaşayabilsem. Harika bir histi. O mektubu yazıp tweet olarak attığım o an… O özgürleşme hissi o kadar kuvvetliydi ki. Bana bunları söyleten de o his.”

“Sonrasında insanların bana teşekkür etmeleri de paha biçilemezdi.”

Açılma sürecinin sancılı olduğunu ve arkadaşlarının ‘kariyerinin mahvolacağı’ yönündeki endişelerini dile getirmesinden bahseden Martin o dönemi şu sözlerle anlatıyor:

“Arkadaşlarım devamlı ’Sakın açılma!’ diye tembihliyorlardı. Kariyerimin biteceğinden endişe ediyorlardı. Beni sevdiklerini biliyorum fakat herkes homofobiden kurban olarak payını bir şekilde alıyor. Hissettiklerimin günah ve şeytani olduğunu vurgulayan bir ortamda büyüdüm.”

Ricky geçtiğimiz Ocak ayında Jwan Yosef ile evlenmişti.

Düğün kamuoyundan gizli bir şekilde gerçeklemiş, sadece Kırmızı Halı’da bir gazeteci tarafından sorulduğunda Ricky cevapladığı için açığa çıkmıştı. İkili 15 yıldır birlikte.

‘Normalleşme’ sürecinin öncüsü olmak isteyen Martin, birlikteliğini, “Eşcinsel ve iki çocuk babası olarak duruşumun önemli olduğunu düşünüyorum. Bazı konulara ve tabulara ışık tutmanın vakti geldi.” ifadeleri ile özetliyor.

Porto Riko’lu yıldız yakın zamanda The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story dizisinde Versace’nin erkek arkadaşı olan Antonio D’Amico karakterini canlandırmıştı.

Öneriler

2 Comments

    Avatar
  • Talihsiz bir açıklama

  • Avatar
  • Nesi talihsizmiş acaba ? Yoksa şarkıcı Yonca mı gönderdi seni buraya ? 😀

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin