Haberler Sinema

İzleyin: Anna Paquin’in Oynadığı Lezbiyen Dramasının Fragmanı Başınızı Döndürecek!

GMag
Yazar: GMag

1950’lerin İskoçya’sında ufak bir kasaba. İki kadın birbirine aşık oluyor. Mahallenin dedikoducu çocuğu yüzünden kimse lezbiyen aşıklara rahat vermiyor. İşte yakında vizyona girecek olan Tell It To The Bees’in konusu böyle.

Yönetmenliğini Annabel Jankel’in yaptığı ve Fiona Shaw’ın romanından uyarlanan filmde, Oscar ödüllü oyuncu Anna Paquin yer alıyor. Daha önce The Piano, True Blood ve X-Men gibi yapımlarda gördüğümüz oyuncu, bu sefer karşımıza Dr. Jean Markham karakteriyle çıkıyor.

Tıp eğitimi almak üzere kasabadan ayrılan, eğitimini tamamladıktan sonra geri dönen Markham, çocuk hastalarından birinin annesiyle yakınlaşıyor. Anneyi ise Holliday Grainger canlandırıyor.

Filmde Emun Elliott, Steven Robertson, Lauren Lyle, Gregor Selkirk ve Kate Dickie gibi değerli isimler de yer alıyor.

Filmin fragmanında, Grainger tarafından canlandırılan Lydia, işe yaramaz kocası tarafından terk ediliyor. Bir süre sonra evsiz kalan kadına Markham yardım eli uzatıyor ve yanına taşınmaları için davet ediyor. Fragman boyunca tırmanan cinsel gerilimi ateşli sahneler takip ediyor. Ta ki lezbiyen çiftin arasındaki ilişki, kasabada yayılana kadar. Bu noktadan sonra, insanların homofobik tutumu açık bir şekilde görülebiliyor.

Tell It To The Bees, 3 Mayıs’ta sinemalarda olacak.

Yorum Yaz

0 Paylaşımlar
+1
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin