İzleyin: Apple Yeni iPhone X Reklamında Eşcinsel Evliliği Kutladı

 İzleyin: Apple Yeni iPhone X Reklamında Eşcinsel Evliliği Kutladı
Digiqole ad

Apple en son çıkan iPhone X reklamında, eşcinsel evliliği kutluyor. Firma reklamında, evlilik eşitliğine destek oluyor ve her türden aşkı övüyor.

‘First Dance’ adındaki reklam, eşcinsel evliliği geçen Aralık’ta yasallaştıran Avustralya’da gösterime girdi. Reklam filmi tamamen iPhone X’le çekilmiş ve ülkedeki ilk eşcinsel düğünlerden videoları içeriyor.

Avustralya İstatistik Kurumu Eylül’de 122 milyon Avustralya doları ile posta anketini yapmakla görevlendirilmişti. Sonuçlar Avustralyalı istatistikçi David W. Kalisch tarafından Aralık ayında açıklandı.

Ankete katılanların %61’den fazlası eşcinsel evliliğe izin vermek amacıyla yasanın değişmesi yönünde oy kullanırken, %38.4’ü ise aleyhinde oy kullandı. 

Reklam, Apple’ın geçtiğimiz Ekim ayında açıkladığı iOS’a gelen ‘cinsiyetsiz emojiler’ eklemesini takip ediyor. Teknoloji devi 11.1 güncellemesiyle yüzlerce yeni emoji çıkartmıştı. Yeni emojiler daha duygulu gülen yüzler, cinsiyetsiz karakterler, kıyafet seçenekleri, yemek çeşitleri, hayvanlar ve mitolojik yaratıklardan oluşuyor.

Dünya Emoji Günü’nde yayınlanan güncellemede yeni karakterler de vardı: Mesela türbanlı kadın. Ayrıca Amerikan İşaret Dili’nden tasarlanan ‘Seni seviyorum’ hareketi de güncellemeyle gelmişti. Multi-milyar dolarlık California’lı firma sadece bilimin sınırlarını zorlamakla kalmıyor aynı zamanda insanlar arası eşitlik için de çalışıyor. Firmanın CEO’su dünyadaki en üst düzey, açıkça eşcinsel CEO: Tim Cook. Firma 2016’da iPhone 7’yi çıkarırken de aşık bir eşcinsel çifti reklamlara dahil etmişti.
 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin