Haberler Sinema

İzleyin: Asker ve Trans Kızının Gerçek Hikayesi Sizi Darmadağın Edebilir

GMag
Yazar: GMag

Yapımcı Brandon Kelly, “The Real Thing” ile izleyenlerin yüreğine dokunacak bir hikaye anlatıyor.

Filmde trans bir kız çocuğu ile babası arasındaki özel bağ anlatılıyor. Geçtiğimiz pazartesi günü ABD’nin Gaziler Günü ve Trans Farkındalık Haftası şerefine internette paylaşılan kısa film, büyük ilgi topladı. 

Daha önce Outfest ve New England gibi önemli film festivallerinde de sergilenen yedi dakikalık eserde, kız çocuğu Allie’yi Sophie Giannamore, asker babayı ise Michael Torpey canlandırıyor. Hikayenin odak noktası ise babası aktif görevdeyken dönüşümünü tamamlayan Allie’nin karşılaştığı zorluklar.

“Bill Nye Saves the World” ve “Project Runway” gibi yapımlarda görev alan Kelley, Giannamore’un oyunculuk yeteneğine hayran kaldığını belirtti. Genç kız gerçek hayatta da trans ve YouTube kanalında hikayesini anlatan videolar bulunuyor. 

Donald Trump yönetiminin trans bireylere yönelik politikası ve sızdırılan iddialar da düşünülünce, filmin zamanlaması ve anlamı ayrı bir önem taşıyor. Kelley, gündem ve translar hakkında ise düşüncelerini şu şekilde ifade ediyor:

“Her yeni gün, bir yerlerde transların problemlerini aşmak adına ufak ufak adımlar atılıyor, ilerlemeler oluyor. İrili ufaklı mücadele devam ediyor. Birlik olduğumuz sürece aşamayacağımız bir problem olduğunu düşünmüyorum.”

“Trans gençlerin yalnız olmadıklarını ve ihtiyaç duyduklarında yardım edecek birilerinin olduğunu bilmelerini istiyorum.”

Yorum Yaz

68 Paylaşımlar
+1
Paylaş68
Tweetle
Paylaş
Pin