İzleyin: Birlikte Dünyayı Dolaşan, İkili Cinsiyetten Olmayan Çiftle Tanışın!

 İzleyin: Birlikte Dünyayı Dolaşan, İkili Cinsiyetten Olmayan Çiftle Tanışın!
Digiqole ad

Her ikisi de ikili cinsiyet kalıplarına ait hissetmeyen Max ve Jaye, bir iş toplantısında tanışıp birbirlerine aşık oldular ve kedileri Voldemort ve köpekleri Sir Bosley ile beraber, dünyayı dolaşmaya yemin ettiler.

Bu ayın başlarında, Utah’ta tırmanış yaparlarken de Max, Jaye’e evlenme teklifi etti.

Max, ilişkisiyle ilgili şunları söyledi;

“Beni anlayan ve beni yargılamayan, sonsuza kadar benimle olacak bir partnere sahip olduğum için çok minnettarım. Cinsiyetimi anlayan ve beni yargılamayan birini bulmak her zaman bir mücadele olmuştu. Çoğu günlerde, cinsiyetimi ben bile anlamıyorum ve hayatımda böyle sabırlı birinin olması bana hayat veriyor.”

Çift ayrıca şu açıklamayı yaptı;

“Bizce, hikayemizi çevrimiçi paylaşmak çok önemli çünkü biz daha gençken bizim gibi insanlara erişimimiz yoktu.”

Max ayrıca, kendisini ikili cinsiyetlerden herhangi birine ait olmayan transmaskülen gibi hissettiğini de sözlerine ekledi.

Jaye ise kendini şöyle açıkladı;

“Ben, çoğunlukla kendimi erkeksi sunmaktan hoşlanıyorum, ancak bazı kadınsı dokular ekleyerek eğleniyorum. Erkeksi ve dişiliğin sosyal yapılar olduğunu hissediyorum. O gün için nasıl doğru hissediyorsam, onu sunmaktan hoşlanıyorum. Aynı zamanda zorlu beklentilerden ve insanların tahmin etmelerini sağlamaktan da zevk alıyorum.”

Max, şu cümlelerle devam etti;

“İkili cinsiyete sahip olmayan ve beni anlayan bir partnere sahip olmak süper havalı. Açıkça söylemek gerekirse, Jaye’nin yaptığı gibi beni anlayan birini bulacağımı düşünmemiştim. Seyahat etmek ilginçtir, çünkü nereye gideceğimize bağlı olarak üzerimizde çok fazla göz oluyor.”

“Ama açık hava benim için terapi gibi. Çok çalışmama yardımcı oldu. Toplumsal kaygıları olmayan bir alanda var olabiliyorum. Bir topluluk duygusu yaratmayı ve mümkünse başkalarına doğaya çıkmaya ilham vermeyi umuyorum. Sırt çantalı ve yürüyüş topluluğunun bir çoğu cisgender ya da heteronormatif olma eğiliminde. İnsanlara, kuir ve ikili cinsiyete sahip olmayan insanlar için doğada yer olduğunu göstermek istiyorum.”

Çift, yanlarında sadece kedilerinin, köpeklerinin ve bir şahidin olduğu bir törenle, bir yıl içinde evlenmeyi düşünüyor.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

24 Paylaşımlar
Paylaş24
Tweetle
Paylaş
Pin