İzleyin: BR’nin Yeni Fragmanı Freddie Mercury’nin Cinselliğine de Değiniyor

 İzleyin: BR’nin Yeni Fragmanı Freddie Mercury’nin Cinselliğine de Değiniyor
Digiqole ad

“Bu grupta sadece bir kişi histerik bir kraliçe gibi davranabilir.” diyor Mercury’i canlandıran Rami Malek.

İlk fragmanında Freddie Mercury’nin cinselliği ve AIDS ile olan mücadelesinin görmezden gelinmesi nedeniyle eleştirilerin odağı olan Bohemian Rhapsody’nin yeni bir fragmanı yayınlandı.

Yeni fragmanda ise Mercury’nin tüm yönleri yansıtılmaya çalışılıyor. İki dakikalık kısa videoda parıltı, görkem ve fantastik bir performans var. Mercury, Rami Malek tarafından canlandırılıyor.

Filmdeki karakterlerden biri “Zamana ihtiyacım var” dediğinde Malek, “Ya benim zamanım yoksa?” yanıtını veriyor.

Filmin Mercury’nin AIDS ile olan mücadelesine ne kadar değineceği bir muamma fakat son yayınlanan fragmanda Mercury’nin cinselliğine kesinlikle değiniliceği görülüyor. Bir sahnede, Mercury’nin başka bir erkek ile yakınlaşmalarını görürken, bir başka sahnede de “Roger, bu grupta sadece bir kişi histerik bir kraliçe gibi davranabilir.” deyişine tanıklık ediyoruz.

Grubun sembol konserlerinden biri olan 1985 Wembley performansı da dikkat çeken bir detay. Performansın önemli kısımlarından “Bohemian Rhapsody,” “Radio Ga Ga,” “Hammer to Fall,” “Crazy Little Thing Called Love,” “We Will Rock You,” ve tabii ki “We Are the Champions” 20 dakikalık bir kesit şeklinde internete daha önce yüklenmişti. 

Malek’in yanısıra Roger Taylor karakterini Ben Hardy, John Deacon karakterini Joseph Mazzello ve Brian May’i ise Gwilym Lee canlandırıyor.

Bohemian Rhapsody, 2 Kasım’da vizyona girecek.

Öneriler

1 Comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

16 Paylaşımlar
Paylaş16
Tweetle
Paylaş
Pin