İzleyin: Bu LGBT Filmi, Netflix Vietnam’da İzlenme Rekoru Kırdı!

 İzleyin: Bu LGBT Filmi, Netflix Vietnam’da İzlenme Rekoru Kırdı!
Digiqole ad

Thua Me Con Di (Goodbye Mother) isimli LGBT temalı bir film, Netflix Vietnam’da en çok izlenen ilk 10 film arasında yer aldı.

İzlenmeyle ilgili elde edilen bilgiler, Vietnamlıların Güney Kore dramalarını izlemeyi daha çok sevdiğini ortaya çıkardı. Vietnamlı Netflix kullanıcıları arasında en çok izlenen on filmin arasından altısı Güney Kore yapımı filmler oldu. Listenin en başında Money Heist isimli banka soygunuyla ilgili İspanyol suç dizisi yer aldı.

Geçtiğimiz sene 1 Nisan tarihinde ilk kez Netflix’te yayınlanan Goodbye Mother, Van ve erkek arkadaşı Ian isimli iki karakteri konu alıyor. Ian, ABD’den Vietnam’a daha yeni dönmüştür ve ikilinin ilişkisi başlangıçta pek de stabil değildir. Bu, özellikle kırsal bölgeler olmak üzere Vietnam’da eşcinselliğin bir tabu olmasından kaynaklıdır. Bu durum ikili arasında bir kıvılcım oluşmasına sebep olur ve Van, annesine erkek arkadaşıyla olan ilişkisinin doğasını açıklamak zorunda kalır.

Film Trinh Dinh Le Minh isimli bir yönetmen tarafından yönetildi. Minh, yönetmenlik eğitimini ABD’de University of Texas’da tamamladı ve ilk uzun metrajlı film çekimine başlamadan önce kısa filmler çekti.

Vietnam’da Netflix 2016 yılından beri kullanılabilir halde ve aylık üyelik 7,8 dolar değerinde. Platformda 31 adet Vietnam filmi bulunuyor. Bu filmler arasında romantizm, komedi, aksiyon ve korku gibi türler de yer alıyor.

Goodbye Mother’ın fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz:

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

29 Paylaşımlar
Paylaş29
Tweetle
Paylaş
Pin