İzleyin: Çizgi Filmdeki Lezbiyen Evlilik Sahnesi İzlenme Rekoru Kırdı!

 İzleyin: Çizgi Filmdeki Lezbiyen Evlilik Sahnesi İzlenme Rekoru Kırdı!
Digiqole ad

Cartoon TV’de yayınlanan Steven Universe’in geçtiğimiz akşamki bölümünde milat sayılabilecek bir eşcinsel evlilik sahnesi yer aldı.

Steven Universe, kendisini biseksüel olarak tanımlayan Rebecca Sugar yapımı bir Amerikan çizgi film serisi. Çizgi filmi özel kılan bir başka detay ise, Cartoon Network’te tamamen kadın yapımı olan ilk yapım.

Bir önceki bölümde yer alan evlilik teklifinden sonra, Sapphire ve Ruby ‘Reuniun’ adlı bölümde sonunda dünya evine girdi.

Seremoni Ruby’nin sevdiğine utangaç bakışları ile başlıyor.

Ruby sunağa geldiğinde, ‘Biraz salakça farkındayım – Yani 5750 yıldır birlikteyiz…’ der demez ‘8 ayı da var’ diye ekliyor Sapphire.

Ruby: ‘Tek başıma pek de iyi hissetmiyordum. Fakat birlikteliğimiz sayesinde, olduğum kişi olmak beni mutlu ediyor. Seninle ve kendim olmak istiyorum.’

Sapphire: ‘Sen benim hayatımı değiştirdin ben de senin. Şimdi birbirimizin hayatlarını değiştiriyoruz.’

İkili birbirlerine evlilik yüzüklerini takar takmaz Ruby Sapphire’i tutkulu bir şekilde öpüyor ve yüce formları olan Garnet’e dönüşüyorlar. Kanalın en sevilen çizgi filmlerinden biri olan Steven Universe, bu bölümü ile şu ana kadar aldıkları reytingleri yerle bir etti. Yapımcı Bayer: ‘Biz bile bu kadar yüksek bir reytinge ulaşacağımızı tahmin etmedik.”Dedi.

https://www.youtube.com/watch?v=ofL2noMSQAA

Bölümde Orange Is The New Black’ten de bildiğimiz Uzo Aduba ve Grammy ödüllü Patti LuPone de yer alıyor. Dizinin devamında yarı insan Steven isimli bir karakteri görüyoruz. Steven’ın Garnet, Amethyst ve Pearl adında üç mücevheri bulunuyor.

İlk sezonun sonunda, hayranlar Garnet’in aslında bir füzyon olduğunu ve Ruby ile Sapphire tarafından oluştuğunu öğrenmişti. Devamında yapımcılardan Ian Jones-Quarterly Ruby ve Sapphire’in ‘insan terimleri ile’ lezbiyen bir ilişki içinde olduğunu açıklamıştı.

Yaratıcı Rebecca Sugar, Variety’e yaptığı açıklamada, ‘Birbirlerine anlam ifade eden kuir bir ikili yaratmak istedim. Genelde çift dendiğinde akla erkek ve kadın geliyor. İki erkek veya iki kadın arasında oluşabilecek bir aşkın göz ardı edildiğini düşünüyorum. Çocuklara uygun bir aşk hikayesinde de eşitliğe fırsat tanımak istedim.’

https://www.youtube.com/watch?v=3FPmLIl_2YA

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

24 Paylaşımlar
Paylaş24
Tweetle
Paylaş
Pin