İzleyin: David Bowie’nin Hayatını Anlatan Filmin İlk Fragmanı Yerden Yere Vuruldu!

 İzleyin: David Bowie’nin Hayatını Anlatan Filmin İlk Fragmanı Yerden Yere Vuruldu!
Digiqole ad

Johnny Flynn’i ekrana taşıyan David Bowie biyografisi Stardust’tan ilk fragman geldi ve hayranların tepkisi arzu edilenden oldukça uzak.

Bu hafta Youtube’a yüklenen klip Bowie’yi ünlü olmadan önce sanatsal açıdan kendini gerçekleştirirken ve erken pop personasını bulurken gösteriyor.

Bir sahnede radyo spikeri yükselen sanatçıya ‘Bana yeni albümden bahset, neyle ilgili?’ diye sorunca Bowie ‘Kadın kıyafetleri giyip seks yaparak geçirdiğim yıllarla ilgili!’ diye cevap veriyor.

Fragman şu ana kadar 1.500 beğeniye karşılık 3700 ‘dislike’ aldı.

Canı sıkılmış bir hayran ‘Onun gibi görünmüyor, konuşmuyor, davranmıyor… Bowie bu içe dönük, endişeli, zavallı karakter değildi…Kendinin farkında olan, çok komik, zeki ve hep üreten biriydi. Fragmanda gördüğüm bu adam değil,’ diye yorum yaptı.

Bir başkasıysa ‘Vay be… Çok büyük bir Bowie hayranı olarak söylüyorum, korkunç görünüyor,’ dedi. 

Bir üçüncüyse, ‘Üzgünüm ama bunun korkunç göründüğünü söylemem gerekiyor. Bununla ilgili hiçbir şey bana bunu izlemek istetmiyor. Bunun yerine 90 dakika boyunca albümlerini dinlemeyi tercih ederim,’ diye yazdı.

Bir diğeri, ‘Bok gibi görünüyor, aksan Bowie’ninkine hiç benzemiyor, omuzlarıysa rugby oyuncusu gibi. Ve Ziggy’ye dönüştüğündeyse, daha çok Noel Fielding ve Sharon Osbourne’un bir karışımı gibi görünüyor.’ Dedi.

2019’da Bowie’nin oğlu Duncan Jones filmi Bowie’nin şarkılarını kullanmaktan menetmişti.

Hızını alamayan Jones,

‘Eğer Bowie’nin müzikleri ve ailesinin onayı olmayan bir biyografi filmi izlemek istiyorsanız, bu size kalmış,’ diye de tweet atmıştı.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

10 Paylaşımlar
Paylaş10
Tweetle
Paylaş
Pin