İzleyin: KJ APA‘nın Başrollerinde Yer Aldığı COVID-23 Filminin Fragmanı Çıktı

 İzleyin: KJ APA‘nın Başrollerinde Yer Aldığı COVID-23 Filminin Fragmanı Çıktı
Digiqole ad

KJ APA ve Sofia Carson’ın rol aldığı Songbird 2024 yılında mutasyona uğramış bir corona virüs yüzünde dört yıl süren bir pandemi ve karantinayı konu alıyor.

COVID-19 dünyayı yeterince mahvetmiyormuş gibi, pandemi konulu bir gerilim filmi de yakında beyazperdede olacak.

KJ APA ve Sofia Carson’ın rol aldığı Songbird’ün Perşembe günü yayınlanan ilk fragmanıyla izleyiciler filmden parçaları ilk kez gördü. Adam Mason tarafından yönetilen ve Michael Bay’in yapımcılığını üstlendiği film, COVID-23 adlı bir corona virüs mutasyonu yüzünden dört yıllık bir karantinayı konu alıyor.

Basın notlarına göre Songbird 2024’te geçiyor ve Apa tarafından canlandırılan Nico isimli bir kuryenin Carson tarafından canlandırılan Sara’yla süren karantinaya karşı sosyal mesafeli olarak yaşadıkları ilişkiyi takip ediyor. Sara virüse maruz kalınca, virüse karşı bağışıklığı olduğu anlaşılan Nico distopik bir Los Angeles’ta, koruyucu elbiseli gardiyanlar gelip onu karantina kampına götürmeden sanal kız arkadaşını kurtarmaya çalışmak zorunda kalır.

Demi Moore ve Bradley Whitford’ın da yer aldığı Songbird, COVID-19 süresince Los Angeles’ta yapılan ilk film. Her ne kadar Mason’ın Entertainment Weekly’ye verdiği röportajda filmin romantik ögelerini vurgulayıp onu Romeo ve Juliet’e benzetse de insanların fragmana verdiği karşılıklı daha az duygusal oldu.

Bazıları Bay’in Armageddon ve A Quiet Place gibi aksiyon ve gerilim filmlerinin yapımcısı olmasına bakarak COVID19’un fazla gerçek insanlık trajedisinin zevk ve empati taşıyan bir filme dönüştürülmesinin mümkün olmadığını öne sürdü.

Ve her ne kadar film COVID-19’un mutasyona uğramış bir versiyonunu gösterse de karakterlerin çoğu fragmanda maske takarken ya da başka önlemler alırken görülmüyor.

Biri ‘Bu muhtemelen insanların çektiği acıları paraya dönüştürmenin en boktan yollarından biri. Buna gerek yok, isteyen de yok,’ diye yazdı.

Bir başkasıysa ‘Hala çok erken! Hala pandeminin ortasındayız. Ben kafamı dağıtmak istiyorum, bu kâbusu hatırlamak değil,’ dedi.

En azından Songbird’ün yapımcıları pandeminin 2020 film takvimine olan etkilerini dikkate almış ve henüz bir yayın tarihi belirlememiş gibi görünüyor. Eleştiriye karşın, Carson filmin COVID-19’un sonuçlarıyla hala mücadele eden bir dünyaya umut vereceğine inandığını söyledi.

Oyuncu EW’ya,

‘Bu her ne kadar pandemi gerilimi de olsa, korkunç ve gergin de olsa, hikâyenin kalbi umut. Sara’nın karakteri ve Sara’yla Nico’nun arasındaki aşkta yansıtılan umut. Hiç bitmeyen kara gecemizde, ‘Songbird’ umut dolu bir şarkı söylüyor.’

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

14 Paylaşımlar
Paylaş14
Tweetle
Paylaş
Pin