.  

Sam Smith: Lady Gaga Sayesinde Cinsiyetimle Barıştım

Ünlü şarkıcı aynı zamanda iki sene önce saç nakli olduğunu da açıkladı.

Sam Smith birkaç gün sonra çıkacak yeni albümü Love Goes’la her yerde. Şarkıcı pek çok yerde görünüp röportaj verdi ve Vogue’un Youtube dizisi ‘Beauty Secrets’da bunlardan biri. Smith programda günlük cilt bakımı ve güzellikle ilişkisi hakkında konuştu.

 

 

Videoda yıldız ne kadar zamandır makyaj yaptığından bahsetti. 10 yaşında kendini açıldıktan ve 14 yaşında cinsiyetini sorgulamaya başladıktan sonra 14-18 yaşları arasında okula giderken tamamen makyaj yapmaya başladı. Smith, bunu çok ihtiyaç duyduğu bir kendini ifade etme yöntemi olarak kullandığını ifade etti. Her ne kadar bu alışkanlık müzik kariyerinin başında kesilmiş olsa da artık geri dönmüş.

Smith,

‘Yaşlandıkça makyaj benim için cinsiyetimi ifade etmemin bir yolu haline geldi,’ dedi. Bu makyaj sevgisi yıldızın geçeni sene cinsiyet kimliğini ve ifadesini açıklamasının ardından yeniden canlanmış. Açıklamanın ardından, -Out100’ün kapak çekiminden hatırlayacağımız şekilde- simle deneyler yapmaya başlamış. Ama videonun dudak parlatıcısı olarak Haus Laboratories’i tercih ettiğini anlattığı kısımda, Lady Gaga’nın etkisinden söz etti.

Smith ‘Gaga muhtemelen cinsiyetimle barışmamın arkasındaki asıl sebep,’ derken ‘The Fame çıktığında 15 yaşındaydım ve Lady Gaga’ya kafayı taktım. Bana tamamen kendim olabilmem için izin verdi ve kuirliğimle gurur duymamı sağladı. Bir ifade yöntemiydi ama aynı zaman garipçe bir koruma yöntemiydi de. Neredeyse homofobiklere ve zorbalara ‘benden biraz uzak dur çünkü kuirliğimle güçlü ve kendimden eminim’ demek gibiydi.” Smith Gaga, Rihanna ve annesine güzellik ikonları dedi.

Aynı zamanda öndeki saçlarını kaybettiği için geçen sene saç nakli olduğunu da söyledi.

Sam Smith’in Love Goes adlı yeni albümü 30 Ekim’de çıkacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.