fbpx   .  

İzleyin: Dove Men+Care Kampanyası, Eşcinsel Babaların Babalar Gününü Kutluyor

Dove Men + Care, tüm farklı biçimlerinde baba sevgisini vurguluyor ve iki eşcinsel babanın babalık izni için para toplamasına yardım ediyor.

Markanın 2018 Babalar Günü kampanya videosunun ismi #DearFutureDads (#SevgiliGeleceğinBabaları). Video, babalık iznini desteklemek için iki düzineden fazla babaya yapılan para bağışlarını içeriyor. Videoda, iki eşcinsel baba olan Marion ve Carl’ın da aralarında bulunduğu, hayatın her kesiminden babalar, baba olacaklara ilk birkaç ay için tavsiyelerde bulunuyor.

 

 

Ebeveyn izni politikaları, özellikle eşcinsel erkekler olmak üzere, kuir çiftler için çok büyük bir sorun. Çoğunlukla, bu politikalar toplumsal cinsiyete dayalı ve kadınların “ilkel bakıcılar” olması gibi modası geçmiş kavramlara dayanıyor.

Northlake Üniversitesinde hukuk profesörü olan Holning Lau geçen Ekim ayında verdiği bir demeçte, konuyla ilgili şuna değindi;

“Babalık izni ya da cinsiyetsiz izin politikaları mevcut olsa bile, bazen orada sadece bir formalite olarak varlar.”

Bu konularla mücadele etmek ve farkındalığı artırmak için Dove, ülke çapında 27 baba için ebeveyn izni bağışçılarına da sürpriz bağışlar yaptı. Kampanyaya dahil olan iki baba, Mikey Levy ve eşi Enrique (yukarıda fotoğrafları bulunuyor), çocuk sahibi olma yolculuğunda birikimlerini tüketmiş eşcinsel bir çift.

Dove, bu girişimi desteklemeyi ümit ediyor. Ülkenin dört bir yanından, ücretli izin politikalarından faydalanmaları için, eşcinsel ya da heteroseksüel erkekleri cesaretlendirmeyi hedefliyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.