fbpx   .  

İzleyin: Elliot Page Oprah Röportajında Gözyaşlarına Boğuldu

Elliot Page, Oprah Winfrey ile bu hafta yayınlanan bir röportajı sırasında sevinç gözyaşlarına boğuldu.

Juno’nun yıldızı, 1 Aralık 2020’de bir  Instagram gönderisinde trans olarak açılmasının ardından Elliot’un cinsiyet geçişini tartışmak için masaya oturdu. 

 

Oprah, çevrimiçi olarak paylaşılan yayının bir klibinde Elliot’a “Geçişinin hangi bölümü sana en çok neşe getirdi?,’ diye sordu.

 

Ağlamaklı Elliot’sa,

“Bu, biliyorsun, duştan çıkıyorsun, havluyu beline sarıyorsun ve aynada kendine bakıyorsun ve ‘İşte buradayım,’ diyorsun,’ dedi. 

“Ve paniklediğim anı yaşamıyorum … Göğsüme dokunabilmek ve muhtemelen ilk defa vücudumda rahat hissedebilmek.” 

Oprah’ın Prens Harry ve Meghan Markle ile manşet yaratan sohbetini takip eden röportaj 30 Nisan’da yayınlandı. 

“Küçük bir çocukken, kesinlikle, % 100 erkektim”

Elliot, Vanity Fair ile yaptığı yeni röportajda cinsiyet yolculuğundan da bahsetti. 

Yıldız şöyle dedi:

“Tüm trans insanlar çok farklı ve benim hikayem kesinlikle sadece benim hikayem. Ama evet, küçük bir çocukken, kesinlikle, % 100, bir erkek çocuğuydum. Ben erkek olduğumu biliyordum. Sahte aşk mektupları yazıyor ve “Jason” diye imzalıyordum.” 

“Hayatımın her küçük yönü, daha önce kim olduğum, şu an kim olduğum ve kendimi bildiğim kişi. Sadece bana ‘Hayır, değilsin. Hayır, sen büyüdüğün zaman bu olamazsın,’ dendiğinde anlamıyordum.’ Hissediyorsun. Şimdi nihayet kendimi kendim gibi hissetmeye başladım ve bu çok güzel ve olağanüstü ve bir bakıma üzücü bir yanı var.”

Elliot’ın röportajları, ABD’de Arkansas ve Alabama gibi eyaletlerde yaşanan bir dizi trans karşıtı yasayı takip ediyor. İnsan Hakları Kampanyasına göre, 2021 yılında LGBTİ+’ları hedef alan sekiz yasa tasarısı imzalandı ve sekizi de valilerin masalarında oturuyor. 

HRC başkanı Alphonso David, bu hafta düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi: “Sadece bu yasaların ciddiyetini ve geçmek üzere olduğumuz tehlikeli eşiği vurgulamak için: eğer bu yasalar çıkarılırsa, bu, eyaletlerin sadece bu yıl geçtiğimiz üç yılın toplamından fazla LGBTİ+ karşıtı yasa geçirdiği anlamına gelecek.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.