fbpx   .  

Joe Biden Trans Gençlere Seslendi: Başkanınız Arkanızda

ABD Başkanı Joe Biden, dün gece Kongre’de yaptığı konuşmada trans gençleri destekledi. 

Hem Senato’ya hem de Temsilciler Meclisine ilk kez hitap eden ABD Başkanı, “tüm” trans Amerikalılar, ancak “özellikle” gençler hakkında şunları söyledi: “Başkanınız arkanızda.”

Biden’ın yorumları, Arkansas ve Alabama gibi eyaletlerdeki trans ve LGBTİ+ karşıtı birtakım eyalet yasasının ardından geldi. 

 

“Özellikle bu kadar cesur olan gençler” 

Başkan Yardımcısı Kamala Harris ve Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin yanında yer alan 78 yaşındaki Biden, Washington DC’deki Capitol Hill’de şunları söyledi:

“Evde izleyen tüm transseksüel Amerikalılara – özellikle de çok cesur olan gençlere – bilmenizi istiyorum ki başkanınız arkanızda.”

Demokrat Biden, konuşmasında polis reformuna ve Amerikan İş Planına da değindi ve ekledi:

“Ayrıca Kongre’nin masama tüm LGBTİ+ Amerikalıların haklarını korumak için Eşitlik Yasası’nı getirebileceğini umuyorum.”

Eşitlik Yasası eğer kabul edilirse, istihdam, konut, toplu konut ve yaşamın diğer kilit alanlarında cinsiyet, cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği temelli ayrımcılığı yasaklamak için 1964 Medeni Haklar Yasasını değiştirecek. 

Eşitlik Yasası 18 Şubat’ta Temsilciler Meclisi’nde tanıtıldı; 25 Şubat’ta iki partili 224-206 oylamayla geçti. Tasarı daha sonra değerlendirilmesi için Senato’ya taşındı.

İnsan Hakları Kampanyasına göre, 2021 yılında LGBTİ+’ları hedef alan sekiz yasa tasarısı imzalandı ve sekizi de valilerin masalarında bekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.