Kristen Stewart ve Lea Seydox Kuir Bir Bilimkurgu Filminde Başrolü Paylaşacak

 Kristen Stewart ve Lea Seydox Kuir Bir Bilimkurgu Filminde Başrolü Paylaşacak
Digiqole ad

Kristen Stewart bir sonraki rolünü buldu. 

Stewart, yönetmen David Cronenberg’in 1999’daki eXistenZ’den bu yana ilk orijinal senaryosuna dayanan yeni filmi Crimes of the Future’un kadrosuna katılıyor. Stewart’a Viggo Mortensen ve Léa Seydoux eşlik edecek.

The Hollywood Reporter’a göre film, yakın gelecekte “insanlığın sentetik çevresine uyum sağlamayı öğrendiği” bir yerde geçecek. Logline şöyle devam ediyor:

“Bu evrim, insanları doğal hallerinin ötesine taşıyor ve biyolojik yapılarını değiştirerek bir başkalaşıma sokuyor. Bazıları trans hümanizmin sınırsız potansiyelini benimserken, diğerleri onu kontrol altına almaya çalışıyor. ” 

Film, “Accelerated Evolution Sendromunu benimseyen, vücudunda yeni ve beklenmedik organlar üreten performans sanatçısı Saul Tenser’ı takip edecek. Partneri Caprice ile birlikte Tenser, bu organların alınmasını sadık takipçilerinin gerçek zamanlı tiyatroda hayran kalacağı bir gösteriye dönüştürüyor. Ancak hem hükümet hem de tuhaf bir alt kültür dikkate alındığında, Tenser, en şok edici performansının ne olacağını düşünmek zorunda kalıyor.”

The Fly ve Scanners gibi filmlerin arkasındaki film yapımcısının yeni filmi beden korkusu, psikoseksüel arzu ve varoluşsal dehşetle dolu klasik bir karanlık kuir bilimkurgu hikayesi olacak gibi görünüyor. İlginç bir şekilde, film, Cronenberg’in 1970 yılında yazdığı ve yönettiği, dünyadaki tüm yetişkin kadın nüfusunu öldüren kozmetik ürünlerin neden olduğu bir veba hakkında yazdığı ve yönettiği filmle aynı adı taşıyor. 

Cronenberg proje hakkında “Gelecekle yarım kalmış bir işim var” dedi. Filmin çekimlerinin Ağustos ayında Yunanistan’da başlaması bekleniyor. 

Mortensen, Cronenberg’in Oscar adayı olduğu A History of Violence ve Eastern Promises filmlerinde de rol aldı. Heteroseksüel Seydoux ise Blue is the Warmest Color adlı lezbiyen filmiyle tanındı.

Stewart şu anda ikonik Prenses Diana’yı oynadığı Spencer’ı çekiyor. Yönetmen Pablo Larrain’in yönettiği film, “Noel tatilini Kraliyet Ailesi ile Norfolk’taki Sandrigham malikanesinde geçiren ve Prens Charles’ı terk etmeye karar veren Prenses Diana’nın hayatındaki bir haftasonuna odaklanıyor.”

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin