İzleyin: Eşcinsel Dansçılar, İrlanda’ya Eurovision Finalini Getirdi!

 İzleyin: Eşcinsel Dansçılar, İrlanda’ya Eurovision Finalini Getirdi!
Digiqole ad

Geçen akşam Eurovision yarı finallerinde İrlanda’nın şarkısı sırasında iki genç erkeğin el ele tutuşması ve dans etmesi herkesi duygulandırdı. Eşit derecede tatlı olan Ryan O’Shaughnessy, dans eden eşcinsel çiftiyle Lizbon, Portekiz’deki finallere katılmaya hak kazandı.

Bu 2013’ten beri İrlanda’nın ilk defa finallere kalışı. ‘Together’, bir ilişkinin bitişi hakkında tatlı ve basit bir şarkı. Eşlik eden video ise eşit derecede tatlı. Videoda genç bir çiftin Dublin’deki Temple Bar’da romantizme attıkları ilk adımları görülüyor.

Dün gecenin performasına kadar çiftin sahnede de görüneceği dedikoduları yapılıyordu. Sonunda çift gerçekten sahnede olunca sosyal medya resmen ayağa kalktı.

Ancak klip bazı tartışmalarla birlikte geldi. Klipte eşcinsel bir çift olduğu için, Rusya’da yasaklanabileceği konuşuluyordu. Ancak klipte şarkıcının görünmemesi ve klibin şarkının hikayesiyle çok ilgisinin olmaması, hazırlanan videonun sırf ‘pembe oylar’ için çekilmiş olabileceği sorularını doğurdu.

Ama taktik olsun veya olmasın, işe yaradı. Klip çok tatlı ve gözümüz İrlanda’nın eşcinsel dansçılarının üstünde!

Her şeyin dışında, İsrail’in katılımı da LGBT topluluklarının kalbini kazandı, en azından Avrupa’da. Binlerce Avrupalı, İsrail’in şarkısının 2018 Eurovision’u kazanması gerektiğini düşünüyor. 

Netta’nın şarkısı ‘Toy’ uzun zamandır önümüzdeki haftasonu yapılacak yarışmanın favorisi. Toy, yayınlandığından beri bir ay içerisinde YouTube’daki resmi Eurovision hesabından 18 milyon kez izlendi.

 

 

 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

20 Paylaşımlar
Paylaş20
Tweetle
Paylaş
Pin